DA-Vision
view counter

איזי, שחרר מהבוגרים והתמסר למחלקת הנוער

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
23.09.19

איזי שרצקי הודיע על העברת זכויות הניהול למנכ"ל יוסי אדרי ועל התרחקות מהכדורגל. שרצקי הוא פריק של כדורגל וחשוב שהכדורגל יישאר חלק אינטגרלי מחייו. הפתרון הטוב ביותר שלו, לשחרר מהבוגרים ולהתמקד במחלקת הנוער.

 

איזי שרצקי הטיל במוצאי השבת האחרונה עוד פצצה אחת מיני רבות, כשהודיע שהוא מעביר את זכויות הניהול למנכ"ל יוסי אדרי והוא עצמו תופס מרחק מהכדורגל. שרצקי כבר שנים רבות מצהיר שנמאס לו, שהוא סובל בכדורגל – אבל בסופו של דבר מתייצב בכל קיץ למסיבת העיתונאים של פתיחת העונה עם התלהבות ותשוקה של נער שעלה מקבוצת הנוער לקבוצת הבוגרים, זו גם אחת הסיבות שיש הרבה אנשים שלא קונים את ההצהרה של שרצקי בדבר התרחקות מהכדורגל. אני באופן אישי בהחלט מאמין לשרצקי שהוא לא נהנה, אבל אני גם בדעה שאיזי שרצקי הוא פריק של כדורגל ונראה שהאהבה לכדורגל חזקה מכל התחושות השליליות הללו וזו הסיבה שהוא נשאר בכדורגל.

 

 איזי שירצקי
השחיקה והמיאוס מובנים. איזי שרצקי

 

איני פסיכולוג ואיני מכיר באופן אישי את איזי שרצקי, אבל די להסתכל על הרזומה שלו בכדורגל הישראלי – כדי להבין שמה שהביא  את איזי שרצקי לתפקידי ניהול בכדורגל הישראלי הוא המקום של אחריות חברתית. איזי שרצקי היה בשנות ה-70 יו"ר מחלקת הנוער של מכבי רמת עמידר – שייצגה שכונת מצוקה ופשע בר"ג, שרצקי הגיע לתפקיד ממקום של שליחות – של הצלת ילדים מהרחובות ומפשיעה. בשנות השמונים שרצקי שימש כיו"ר מחלקת הנוער של מכבי ת"א, המועדון שבו שיחק כנער וגדל על אהדתו מילדות. שרצקי עזב את תפקידו במכבי ת"א, מאחר וכעס על המדיניות של קבוצת הבוגרים בנוגע לשילוב המועט לטעמו של כדורגלנים בוגרי מחלקת הנוער. לכדורגל בקרית שמונה איזי שרצקי הגיע, כשהיו כאן קבוצות בוגרים בליגה א' (אז הליגה הרביעית) ומחלקת נוער קיקיונית עם שתי קבוצות. שרצקי הגיע כדי להפריח את השממה, בעיר המזוהה ביותר עם ירי קטיושות ומציאות ביטחונית קשה – ואכן שם את קרית שמונה על מפת הכדורגל בגדול – הן ברמת מחלקת הנוער והן ברמת הבוגרים.

 


אין תקדים להישג הזה. איזי שרצקי ושחקני עירוני קרית שמונה חוגגים אליפות בשנת 2012 (צילום: פושקו)

בשנים האחרונות, כך זה עושה רושם, שרצקי שם יותר פוקוס אישי על קבוצת הבוגרים ונראה שהוא פספס לא מעט סיפוק אישי וכיף שהוא יכול היה לרוות מהנעשה במחלקת הנוער, שאמנם היא לא מהמובילות בכדורגל הישראלי, אבל בסך הכל רוב הקבוצות לאורך השנים עמדו ביעדים שלהם – חלקן גם בליגות בכירות. לעומת זאת, קבוצת הבוגרים לא רק שאכזבה על המגרש, היא הפכה לקבוצה שמשמשת כמקפצה לשחקנים אלמוניים לקבוצות הגדולות או כקרש הצלה לקריירה לשחקנים שהקריירה שלהם הייתה בשפל מקצועי. אני בטוח, שאם קרית שמונה הייתה קבוצה עם צביון מקומי רחב יותר, גם הקהל היה מגיע במספרים טובים - ושרצקי היה הרבה יותר נהנה - אבל זה לדיון אחר. המצב הזה של השנים האחרונות יצר מטבע הדברים קבוצה שרוב השחקנים שלה מתמקדים יותר בהצלחתם האישית ופחות בהצלחה הקבוצתית – דבר שאני מתאר לעצמי יצר אצל שרצקי תחושה של חוסר נוחות ותחושה של כפיות טובה, שכן שרצקי העמיד לרשות השחקנים את התנאים הטובים ביותר להצליח – בפרמטרים של שכר בזמן ותנאים נלווים מפנקים כמו דלקן חופשי ועוד, ורבים מהם לא החזירו לו באותו מטבע – ולא, אל תדברו איתי על הקופונים ששרצקי גזר ממכירתם של שחקנים כאלה ואחרים לקבוצות מובילות, כי באמת ששרצקי לא בא בשביל זה לכדורגל – מעבר לזה, שהיו גם לא מעט שחקנים שהושקעו בהם סכומים שירדו לטמיון.

 


בבוגרים אין הרבה רגעים של הנאות. איזי שרצקי צופה במשחק קבוצת הבוגרים (צילום: פושקו)

חשוב מאוד שאיזי שרצקי יישאר חלק מהכדורגל. כי שרצקי – על מעלותיו ומגרעותיו, הוא איש חשוב לכדורגל הישראלי – שלא נהנה מהרבה בעלים שמשרים יציבות ניהולית לפרק זמן כל כך ארוך כמוהו. מעבר לכל אלה, במצב הנוכחי של שרצקי מבחינה בריאותית ואישית - דווקא הכדורגל יכול להיות עבורו תוסף אנרגיה. מאחר ושרצקי הוא דעתן ואדם שלא שומר בבטן, הדבר שהכי נכון יהיה לו להתרחק מקבוצת הבוגרים ולהטען על בסיס שבועי באנרגיות שהוא יוכל לקבל ממחלקת הנוער. במקום להיות ספק כותרות לאמצעי תקשורת שונים ובמקום להיאכל מכפיות טובה ואפאטיות של שחקנים בוגרים, מוטב לשרצקי להתחבר למי שתמיד יעשו הכל כדי לגרום לו הנאה ונחת רוח – מאמני ושחקני קבוצות מחלקת הנוער. אין יותר כיף ואין יותר ממלא מלהיות שותף מקרוב לדברים שממלאים את הנפש כמו שחקנים מהמועדון שלך שמחים אחרי ניצחון, שחקנים שעולים בסולם הקבוצות ומגיעים עד לקבוצת הבוגרים או במקרים אחרים מגיעים ליחידות קרביות בצבא. לשבת ביציע או בצידי המגרש ולראות קבוצה של ילדים חוגגים שער ורצים לעברך, זה הרבה יותר כיף מלראות קבוצה של שחקנים שהיום הם כאן ומחר הם שם. אני ראיתי בעיני הרבה פעמים את איזי שרצקי במשחקים של קבוצות הנוער וגם במשחקים של קבוצת הבוגרים. ההצעה שלי לאיזי שרצקי, ככל שהזמן והמצב הבריאותי מתיר לך, תגיע לסופי שבוע בצפון, תפוס לך עמדה נוחה במגרש הסינטטי ובמגרש האימונים הסמוך לאצטדיון ופשוט תהנה מהשחקנים הצעירים – שעבורם לשחק בשביל הסמל ולשחק מאהבה למשחק, אלה לא קלישאות. אה, וכמובן, לחגוג איתם ניצחונות אחרי המשחק, כפי שחגגת עם קבוצת נערים א' את הזכייה בגביע המדינה לפני תשע שנים. אין דבר שייתן לך נחת רוח ואנרגיות טובות יותר מזה. את קבוצת הבוגרים השאר למנהלים מטעמך, תן להם את המנדט לעשות את הדברים כפי שהם רואים לנכון – בתקווה שהדברים יובילו למקומות טובים. עשית מספיק דברים גדולים למען עירוני קרית שמונה, עכשיו זה הזמן ליהנות. בבוגרים יש הרבה יותר רגעי אכזבה מהנאות, במחלקת הנוער זה בדיוק ההיפך.  

 


רגע שלא ישכח לעולם. איזי שרצקי חוגג עם קבוצת נערים א' זכייה בגביע המדינה בשנת 2009 (צילום: שחר קדם)

מדרסי העטלף
view counter

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".
זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter

כתבות אחרונות


פלאשים בגליל: לא נכנעים לקורונה

התינוק שהביא את המזל המיוחל לקבוצת הכדורגל של עירוני קרית שמונה, הכדורסלן ששב למגרש שהוא כל כך אוהב, רוכב האופניים...
אורי שמיר  11.7.20 | 18:26

בהלת קורונה בקרית שמונה

עליה חדה במספר מאומתי הקורונה והנשלחים לבידוד בקרית שמונה. ראש העיר, אביחי שטרן, נכנס לבידוד לאחר שנחשף לחולה מאומת....
מערכת גליל עולה  10.7.20 | 21:44

לקרית שמונה מן אללה

עבדאללה חליחל כבש בשבוע שעבר את השער שעשה עבור עירוני קרית שמונה את ההבדל במשחק מול סקציה נס ציונה, השער שמנע ממנה לרדת...
אורי שמיר  10.7.20 | 17:27

המושב התיירותי הראשון בארץ מתחדש

המועצה האזורית מרום הגליל מקדמת תוכנית מתאר לבניית הרחבה קהילתית במושב אמירים. התהליך מתבצע בשיתוף ועדת היגוי של...
אבנר לוטן  10.7.20 | 7:18

"מיתרים פתוחים" בגליל העליון

המנהל המוסיקלי של פסטיבל קול המוסיקה יזם סדרת קונצרטים בקיבוצי הגליל העליון עם תלמידי האקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים.
אבנר לוטן  10.7.20 | 7:04
סיקור הספורט המקיף ביותר בצפון. פרסום ומיתוג איכותי לקבוצות ומועדוני ספורט ולכל סוגי העסקים. גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
view counter
פיצה בכפר - שאר ישוב
view counter
זה הזמן להתפנק במנה של שלווה ורוגע באגף הבוטיק של הגושרים מלון בטבע. ספא פיורינה - להתמסר לחוויה
view counter