הגיע הזמן לעלות לליגה של הגדולים, מותגי הספורט המובילים בעולם עכשיו במחירי חיסול, בי אקטיב ביגוד ספורט מקצועי
view counter

המציל שאת עצמו הציל

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
14.09.19

מאור טויטו מקרית שמונה, שמוכר לרבים כמציל בבריכות האזור מהעבר הלא רחוק, סחף את הרשת עם פוסט מיוחד לרגל ירידה משמעותית שלו במשקל – במהלכו מאבק במחלת האפילפסיה. על כך הוא מספר בהרחבה בכתבה הבאה בפינת "ספורטאי השבוע".

יום רביעי האחרון היה יום של מאוד מיוחד עבור מאור טויטו, בן 31 מקרית שמונה, שמוכר לרבים כאוהד מושבע של עירוני קרית שמונה וכמציל מהעבר הלא רחוק בהרבה בריכות ברחבי הגליל העליון. בהמשך הפסקה תוכלו להבין מה היה כל כך מיוחד ביום הזה. לפני שלוש שנים מאור טויטו התבשר על היותו חולה במחלת האפילפסיה, עבר תקופה ממושכת של התמודדות מאוד מורכבת ומתישה – שגרמה לו ללא מעט אשפוזים, תופעות לוואי קשות ופגיעה מוראלית בחופש הניידות והעיסוק – לאחר שרשיון הנהיגה שלו נשלל לתקופה בשל תופעות המחלה ותעודת המציל נלקחה ממנו וטרם הוחזרה לו. בין קשת תופעות הלוואי שחווה טויטו במהלך ההתמודדות עם מחלת האפילפסיה הוא מצא את עצמו עולה במשקל למימדים שלא הכיר. יום רביעי האחרון היה יום מאוד מיוחד בחייו של טויטו, שזכה להרבה תגובות מחמיאות ואוהדות על הלוק החדש שלו, במהלך אירוע משפחתי שאליו הוזמן. בבוקר יום חמישי מאור טויטו חש שזה הזמן וזה המקום לשתף את חברי וחברות הפייסבוק על קצה המזלג במה שעבר עליו בשלוש השנים האחרונות ובדרך המיוחדת שלו לחזרה לתפקוד חיים תקין. הפוסט מצורף בתמונה שמתחת לפסקה זו, כל מילה מדברת בעד עצמה וכמובן שלנו יש את כל הסיבות להעניק למאור טויטו את תואר "ספורטאי השבוע" שלנו.

 

 


למרות אורח החיים הדי ספורטיבי שאפיין את חייו של מאור טויטו, שכנער שיחק כבלם בקבוצות הילדים והנערים של עירוני קרית שמונה וכמציל נדרש לשמור על רמה מסוימת של ספורטיבית וכשירות גופנית, מאור טויטו מצא את עצמו לפני 4 וחצי שנים חסר אונים מול תופעות של פרכוסים בשינה והפרעות מאוד קשות לתפקוד היומיומי שלו, שאובחנו לבסוף כתסמינים של מחלת האפליפסיה. משך שלוש שנים מצא את עצמו מאור טויטו נאבק בכמה חזיתות, עד שלפני כשנה החליט שהוא תופס פיקוד על מצבו – והתוצאות מטיבות עמו, כפי שהוא מתאר: "עברתי תקופה מאוד קשה. זה התחיל מזה שסבלתי מנשיכות קשות של הלשון במהלך השנה והתעוררות בבוקר עם בחילות וכאבי ראש, משם המשיך לטיפול רפואי בכדורים שונים – שהרגשתי שלא רק שלא עזרו לי, הם אפילו הרעו את המצב. מצאתי את עצמי עם תיאבון מוגבר ברמות שמעולם לא חוויתי, סבלתי מעוד הרבה תופעות לוואי שהקשו עלי לנהל אורח חיים תקין. נאלצתי להיפרד מתעודת מציל – דבר שפגע לי מאוד במוראל וגם בפרנסה, נאלצתי להיפרד לתקופה ממושכת מרישיון הנהיגה שלי – דבר שפגע מאוד באפשרויות הניידות והעצמאות האישית שלי. לפני שנה החלטתי להפסיק לקחת כדורים, מתחיל לעשות יותר אימוני כושר ושומר יותר על תזונה בריאה – ואני שמח שחזרתי לתפקוד גופני טוב, בלי תופעות לוואי ובלי פגיעות מוראליות כמו שחוויתי. את הפוסט שפרסמתי עשיתי לא כדי לגרוף לייקים וחיזוקים, אלא כדי לגרום לאנשים שסובלים מבעיות משקל ועוד כל מיני בעיות שמונעות מהם לעשות שינויים בחייהם, שהכל אפשרי אם רוצים ומאמינים ".

 

ימים שלא ירצה לזכור. מאור טויטו בעת אשפוז בבית החולים "זיו" יחד עם אמו, ציפי
ימים שלא ירצה לזכור. מאור טויטו בעת אשפוז בבית החולים "זיו" יחד עם אמו, ציפי

 


מאור טויטו השיל ממשקלו כ-24 קילוגרמים בשנים האחרונות, התחטב וחזר למציאות מוכרת. שני גורמים שלהם הוא מעניק קרדיט גדול להצלחה הזו, הם מועדון הכושר "בי אקטיב" בקניון נחמיה ולמאמן מאיר אזולאי – שמאמן במועדון והוא גם בן דודו של טויטו: "מעבר לזה שמאיר מצוין, הוא הגיע לתחום הכושר הגופני עם רקע של אחד שסבל בילדות מעודף משקל ומהצקות של ילדים. הוא מבין כמה התחושה הזו של עודף משקל מציקה לאנשים ויודע מהניסיון והידע שלו לתת את הכלים המתאימים למתאמנים עם רקע כזה. מאיר בנה עבורי תוכניות וליווה אותי בתהליך במועדון הכושר "בי אקטיב" – שבו יש צוות מצוין ומקצועי ברמות גבוהות. בנוסף, שיניתי משמעותית את הרגלי התזונה שלי. בחודשים האחרונים אני עובד בחלוקת תוצרת חקלאית ברחבי הארץ בשעות לא שגרתיות, לכן סדר היום שלי השתנה, זו הסיבה שבגינה ההתמקדות שלי היא יותר בכושר במרחב – עם דגש על ריצות, אבל אני בקרוב אחזור לאימוני כושר במועדון".

 

יש שכר לעבודה קשה. מאור טויטו באימון אינטנסיבי במועדון הכושר "בי אקטיב"
יש שכר לעבודה קשה. מאור טויטו באימון אינטנסיבי במועדון הכושר "בי אקטיב"

 


נעבור אם מאור טויטו קצת לכדורגל. כמו רבים מאוהדי הכדורגל באזור, גם מאור טויטו מאוכזב ממצבה של עירוני קרית שמונה ומהצביון המקומי הדל של הקבוצה: "אני בן קרית שמונה, חלק גדול מהמשפחה שלי מכאן, שיחקתי בנעוריי במחלקת הנוער של המועדון – אז ככה שמאוד חשוב לי שבקבוצת הבוגרים ובקבוצת הנוער יהיה מקום נכבד לשחקנים מהבית. לצערי, בשנים האחרונות זה לא ממש קורה. אני אוהד של הקבוצה ורוצה בהצלחתה בכל מצב, אבל יהיה לי הרבה יותר כיף לראות קבוצה שמייצרת סביבה הזדהות ומקדמת שחקנים שלנו מהעיר ומהסביבה". מאור טויטו אופטימי בנוגע לעונה הזו: "למרות שהקבוצה פתחה את הליגה עם הפסדים, עושה רושם שנבנה סגל טוב ויש מאמן טוב, אני מאמין שאם תהיה סבלנות תהיה כאן קבוצה יותר טובה מהעונות הקודמות, שתוכל לעשות פלייאוף עליון ואולי גם ללכת רחוק בגביע המדינה".

 

גם לצ'כיה הגיע בשביל לעודד. מאור טויטו יחד עם אוהדי הקבוצה במשחק מול ליברץ בשנת 2015
גם לצ'כיה הגיע בשביל לעודד. מאור טויטו יחד עם אוהדי הקבוצה במשחק מול ליברץ בשנת 2015

לסיום, מאור טויטו מביע משאלות לב אישיות: "אני מקווה להמשיך וליהנות מבריאות איתנה. מקווה מאוד שאזכה שוב ברישיון המציל שלי. אני מאוד אוהב את העיסוק הזה, מאוד אוהב את האינטרקציה עם השחיינים והמבלים בבריכות. אני באופן אישי אוהב ללכת בסופי שבוע לים, אוהב לצלול, אוהב לשחות בנחלים וגם בבריכות. הלוואי ואחזור לפעילות הזו". לסיום סיומת, מאור טויטו מבקש להודות לגורמים מאוד מרכזיים בחזרה שלו לחיים תקינים: "זה המקום להודות למשפחה המדהימה שלי, שהייתה לצידי ותמכה בי ברגעים הכי קשים ועזרה לי מאוד לחזור לאורח חיים תקין. בלי התמיכה הזו, זה היה הרבה יותר מורכב".

 

בהחלט מושלם. מאור טויטו מתענג על צלילה בים סוף
בהחלט מושלם. מאור טויטו מתענג על צלילה בים סוף

הליגה האזורית בכדורסל של הגליל העליון בחסות מייסטר שיווק פירות
view counter

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".
זה הזמן לגלות עולם ומלואו בעבור חיות המחמד שלכם. אביזרים, ציוד ומכירת דגים, תוכים וארנבים. צדק חייתי - מזון וציוד לבעלי חיים.
view counter

כתבות אחרונות


כדורגל: סופ"ש של התחלות חדשות

קבוצות הילדים יחלו במשחקי ליגה, קבוצות הבוגרים והנוער של קרית שמונה יחזרו לפעילות מבצעית, הצגות כפולות בשישי ושבת...
אורי שמיר  17.10.19 | 19:00

ההרכב המנצח של שירלי

שירלי סויסה ממושב משמר הירדן מצאה את הנוסחה המנצחת שלה לגוף חטוב ואורח חיים ספורטיבי ובריא – אימונים בסטודיו EMS PLUS...
אורי שמיר  17.10.19 | 18:01

הירדן במלוא העוצמה

מאמנת הכושר ירדן פרנק, שעושה חיל במועדוני הכושר "בי אקטיב" ו"סווט בוקס" בקרית שמונה, היא הזוכה שלנו...
אורי שמיר  16.10.19 | 19:03

מרגישה בבית

הכדורסלנית מיתר אסולין מתחילה עונה רביעית בהפועל גליל עליון, בה היא תענוד את סרט הקפטנית. למרות שהיא תתחיל בקרוב סטז...
אורי שמיר  16.10.19 | 18:00

שנה הלכה, שנה באה - ואני כפיי ארימה

הפועל ראש פינה זכתה באליפות הליגה האזורית בכדורסל, שנה אחרי שסיימה כסגניתה של האלופה היוצאת מכפר בלום. שמחים להעניק...
אורי שמיר  16.10.19 | 8:43
1) מחפשים כלי עבודה? זקוקים לייעוץ והדרכה בתחום? בואו לגלות מגוון כלים עצום, שירות אישי ומקצועי ומחירים ללא תחרות. אוחנה סנטר
view counter
זה הזמן לעשות את הצעד לקראת חשיפה אינטרנטית אפקטיבית ושיווקית. שרותי המיתוג של גליל עולה עובדים בשבילך 365 ימים בשנה!
view counter
מגוון מבצעים והנחות במיוחד לגולשי וספורטאי גליל עולה. סופר פארם ביג קרית שמונה
view counter