זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter

חמוש במקלדת 17#

תגיות:  
מאת: 
אלמוג יעקובי
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
02.03.12

לכבוד סוף השבוע הסוער חוזר אלמוג יעקובי בטור סוער במיוחד. הפעם אלמוג מטפל בנבחרת הכדורגל, מכסח את מכבי ת"א, בודק למה באמת נפצעים ספורטאים בארץ ועוד... פינה חדשה ובה חמש שאלות לשבוע שיהיה.
 
נווה חמציצים
תתארו לכם את יומו הראשון של הרמטכ"ל בני גנץ בתפקיד כאשר יומיים אח"כ אמורות להתכנס מיטב יחידות צה"ל לאימון מסכם לקראת העתיד. גנץ מגיע לבור ומלבד האנשים שצריכים להיות שם פוגש גם את אישתו של מפקד חיל האוויר, הקבלן שבנה את הבית לקמב"צ הצנחנים והמנקה של הקפיטריה. לאחר שכל אלו סיימו להצטלם ולפזר על עצמם קצת מאבקת הכוכבים של היום המיוחד נכנס גיא פינס בעיצומו של הדיון המבצעי ומראיין ומסתחבק עם הרמטכ"ל. ברור לכולנו לשמחתנו שתופעה כזו לא יכולה לקרות. אז נכון, להשוות את נבחרת הכדורגל לצבא זה אולי קצת מוגזם אך מה שהתרחש השבוע באימון הבכורה של אלי גוטמן בנבחרת הוא לא פחות ממעורר בחילה. בעלי קבוצות ואנשי עסקים הסתובבו על הדשא באצטדיון רמת גן כאילו מדובר ביום חתונתם, הבר פתוח והגישה חופשית. ספק כתב - ספק ליצן ששלח ערוץ הספורט התלוצץ עם המאמן בזמן האימון על האפשרות שהוא יהיה עוזרו בנבחרת ובכלל כל ההתנהלות הזכירה קצת את גן שושי ביום פתוח להורים.
 
יש תחושה כי במאמציה הרבים להחזיר את אהדת הציבור לנבחרת איבדו בהתאחדות לכדורגל קצת כיוון ומאימון בכורה פתוח לתקשורת הדבר נהפך לקרקס מדראנו. מה הפלא במצב כזה שאחרי המשחק בו הפסידה הנבחרת לאוקראינה אמרו השחקנים בראיונות כי הם רק בתחילת הדרך ועוד לא ברורה להם השיטה? נבחרת זו לא קבוצה. את השיטה בונים בשניים-שלושה אימונים לפני משחק בהם מתכנסים מיטב השחקנים. באימוני נבחרת בוגרת אף אחד לא עובד על יכולת אישית, אתלטיקה או טיפול בכדור – את זה עושים בקבוצות. באימוני הקבוצות. מאמן שלא מצליח להכתיב לשחקניו במהלך שלושה אימונים מה בדיוק הוא רוצה מהם במשחק נתון נכשל בתפקידו, או שהתעסק בכלל בדברים אחרים... כמו להתראיין לאנשים שאוהבים לצעוק "רק רשת" גם כשהכדור פוגע בקרש, בטבעת ובגג של האולם לפני שהוא נכנס לסל.
אחרי ששידר במשך שנים תדמית רצינית ומחוייבת למקצוע החל אלי גוטמן את דרכו כמאמן נבחרת ישראל כליצן החצר בקרקס של ההתאחדות לכדורגל. יש לגוטמן עד ספטמבר לשנות פאזה, להבין שמלבד חיבתם של הבוסים אליו גם כבודו המקצועי עומד כאן על הפרק ולהעמיד נבחרת טובה שיודעת מה היא רוצה מעצמה.
בינתיים נראה כי לאנשים שמעל גוטמן זה לא כל-כך מפריע שאימון הבכורה נראה כמו שכונה, כי העיקר שבשכונה שלנו מריצים קטעים וגם נו... איך קוראים לזה... עושים שיגועים...
 

 
מסע הצלבה
קודם כל שיהיה ברור: דייויד בלאט הוא אחד המאמנים הטובים באירופה בעיניי, מאמן יסודי ששם דגש על הדברים הקטנים ביותר ומוציא מהקבוצות שלו שלם שגדול מסך חלקיו. דווקא בגלל זה הצורה בה שיחקה מכבי תל אביב בחצי השני השבוע בפלאו בלאוגראנה הייתה מאכזבת וכמעט מעליבה.
נכון, מדובר היה במשחק לפרוטוקול בלבד אך דווקא בגלל זה הייתה ציפייה לראות את מכבי מנסה דברים, מעזה יותר ולא מתקפלת בפני הענק הקאטלוני. במקום זה מכבי שיחקה התקפות רבות כשהכדור נכנס פנימה להנדריקס או סופו וארבעה שחקנים עומדים וצופים בניסיונות החפירה לצבע מול הגנה ספרדית שנראית תוהה האם זה באמת כל מה שמכבי מנסה לעשות. במספר התקפות נוספות עשו חלק משחקני מכבי מאמצים אדירים לרוץ ממש מהר ולהתנגש בקיר, בלי קשר למתרחש על המגרש.
בסיום המשחק הגדיל לעשות ניב רסקין, שדר המתהדר באובייקטיביות שלא נראתה מאז הטלוויזיה הסורית ואמר כי למרות ההפסד מכבי בהחלט יכולה להיות מרוצה מההפרש... סליחה?!?!?!?!?!
ברצלונה הופיעה למשחק ללא שני השחקנים החשובים ביותר שלה העונה: חואן קרלוס נבארו וצ'אק אידסון. הבורג השלישי במכונה של פסקוואל – ארזם לורבק נח כל המחצית השניה (!!!) ועדיין רק התעלות של קית' לנגפורד ושלשה פסיכית של גיא פניני השאירו את מכבי בכלל בתמונת המשחק.
בעוד שלושה שבועות יתחילו משחקי ההצלבה בין מכבי לפנאתנייקוס. יש עכשיו לדייויד בלאט שמונה משחקים לבנות רוטציה חדשה בה בכל מצב נתון יוגב אוחיון או תיאו פאפאלוקאס נמצאים על המגרש, להכניס את טל בורשטיין וליאור אליהו חזרה לעניינים ולשלוח משלחת חיפוש שתחזור רק בתנאי שהיא תמצא את הידית של דייויד בלו. אגב, בדקתי (נשבע לכם!) וכרטיס טיסה השבוע לבלגיה לכיוון אחד בלבד עולה 1.281.10$. אני בטוח שמכבי תל אביב יכולה לעמוד בסכום ולשלוח את דמונד מאלט לדרכו, כבר עלינו על הבלוף...
 
 

קרועים עליכם
מחקר מקיף ביותר שנערך לאחרונה מעלה נתון מזעזע: אחוז פציעות הספורט שלא נגרמות כתוצאה ממגע (ישיר או עקיף) בספורט הישראלי הוא הגבוה ביותר באירופה! כן כן, מה שקראתם הרגע: הגבוה ביותר באירופה!!!
תחשבו על כמות הפעמים שראיתם שחקן ישראלי מאבד את שיווי המשקל בלי קשר למתרחש במגרש ונפגע בצורה קשה באחד השרירים או באחת הרצועות ותבינו את ההתחלה של הסיפור.
הרבה אנשים בארץ לא מבינים כי אימון ספורט (כל ספורט) הוא לא עבודה אלא מקצוע. או שאתה מחוייב ובא מוכן או שעדיף שתפנה לתחום אחר. שחקני כדורגל וכדורסל היום במדינת ישראל מגיעים לגיל 15-16 כשאין להם שום בסיס פיזיולוגי עליו הם יכולים להישען, רובם חסרי יציבות במרכז הגוף לחלוטין ושיווי המשקל שלהם מעורר אימה כשחושבים מה יקרה להם בשינוי כיוון במהירויות האדירות בהן מתנהל היום הספורט המודרני. רבים טוענים כי הנוער הישראלי כבר לא מוכשר כמו פעם, אך בזמן שרוב מדינות המערב קפצו בצורה אדירה מבחינה פיזית אנחנו נשארנו במקום. לכן הכישרון הבסיסי שהספיק פעם לנער ישראלי כדי להתמודד עם בני גילו משאר היבשת כבר לא מספיק לו היום כיוון שהוא לא נע באותה מהירות ובאותה אתלטיות וגמישות בה נעים יריביו.
מי שלאחרונה עושה סימנים של הבנת המצב ותיקון היא האקדמיה לכדורסל בווינגייט שדוחפת את הנערים לבנייה פיזית נכונה ומי שרואה את השחקנים שהיום בכיתה יב' בליגה הארצית רואה את הקפיצה האדירה ביכולות הגופניות שלהם בשלוש השנים האחרונות.
גם בגליל העליון עושים מאמצים יפים בנושא כולל השתלמות של אנשי האקדמיה בגליל ועבודה עם אנשי מקצוע מתחומים שונים (אתלטיקה, חדר כושר, פילאטיס) שמסייעים לבניית היכולת הגופנית של שחקני המחלקה.
לכן, בפעם הבאה שתראו שחקן ישראלי רץ ופתאום מתמוטט בזעקות כאב תחזרו לשורות אלו ותבינו את שורש הבעיה. אנחנו לא צריכים לשאוף להיות צרפת או גרמניה שנמצאות אחרונות באחוזי הפציעות שלא כתוצאה ממגע אך בואו לפחות נעבור את המדינה שניצבת שנייה לנו כרגע במחקר האחרון: רומניה.
 
 
 
חמש שאלות לשבוע חדש

  1. אם וואליד באדיר מכה את עומרי קנדה בחדר הלבשה ריק, האם זה עדיין עושה כ"כ הרבה רעש?
  2. האם ג'רמי לין הוא באמת כוכב כדורסל או פשוט סיפור ענק על החלום האמריקאי?
  3. בעונה בלי יורדות וכשהם יודעים שאין להם סיכוי לזכות בתואר, איזה אינטרס יש לבקעה להביא זר במקום ראשון פרימן שנפצע?
  4. מה הייתה עושה התקשורת לכריסטיאנו רונאלדו אם הוא היה מבקיע עם היד בכוונה או בועט כדור חופשי בזמן שהשוער עוד מסדר את החומה?
  5. האם הבן שנולד לסופוקליס שחורציאניטיס ראוי להיקרא כעת בייבי בייבי שאק?

השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter

אפשרויות לתצוגת תגובות

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".
לאחר בחירה באפשרות התצוגה הרצויה, יש ללחוץ על "שמור הגדרות".

הגזמת עם גוטמן

קודם כל, ההשוואה בין מאמן הנבחרת לרמטג"ל מיותרת. אין שום קשר בין צה"ל לנבחרת, חוץ מאולי המילה "ישראל" והעובדה שגוטמן מכונה בין היתר "הרס"ר". לכאורה, שניהם מייצגים את ישראל. אבל תפקידו של הרמטכ"ל להגן על תושבי המדינה, ונבחרת ישראל שייכת לתחום הבידור. תרצה או לא, זה בידור לכל דבר. מאמן חדש לנבחרת שהוא בעצם סוג של קונצנזוס זה תמיד סיבה לחגיגה. מה אתה רוצה, שלא יבואו לראות, שלא יעשו רעש? גם אם הפסדנו וגם אם נפסיד בהמשך, גוטמן כבר עשה את שלו בנבחרת. הוא החזיר את האמון והתמיכה של הקהל. משהו שפרננדס הליצן עם זימוני שפני המעבדה שלו דאג להרוס כמעט כליל. סוף סוף מזומנים רק שחקנים נבחרים (מלשון נבחרת, אם מישהו שכח), ולראיה, 5 שחקנים של מוליכת הטבלה, קרית שמונה. לעומת 0 שחקנים מקבוצות "בכירות". שאלה אחת: אם עומרי קנדה מעיר הערה גזענית לבאדיר לפני שהוא חוטף ממנו מכות והמצלמה לא מצלמת, האם הייתה הערה גזענית? ודרך אגב, ברגע שהשופט שורק, הכדור יכול לצאת לדרך. והשופט שרק. זה לא משנה אם השוער עדיין מסדר את החומה. קל לשכוח שלפני כמה שנים טובות נבחרת ישראל נהנתה מאותו הדבר במשחק מול סן מרינו או נבחרת "דייגים" אחרת.

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".
סיקור הספורט המקיף ביותר בצפון. פרסום ומיתוג איכותי לקבוצות ומועדוני ספורט ולכל סוגי העסקים. גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
view counter

כתבות אחרונות


פלאשים בגליל: לא נכנעים לקורונה

התינוק שהביא את המזל המיוחל לקבוצת הכדורגל של עירוני קרית שמונה, הכדורסלן ששב למגרש שהוא כל כך אוהב, רוכב האופניים...
אורי שמיר  11.7.20 | 18:26

בהלת קורונה בקרית שמונה

עליה חדה במספר מאומתי הקורונה והנשלחים לבידוד בקרית שמונה. ראש העיר, אביחי שטרן, נכנס לבידוד לאחר שנחשף לחולה מאומת....
מערכת גליל עולה  10.7.20 | 21:44

לקרית שמונה מן אללה

עבדאללה חליחל כבש בשבוע שעבר את השער שעשה עבור עירוני קרית שמונה את ההבדל במשחק מול סקציה נס ציונה, השער שמנע ממנה לרדת...
אורי שמיר  10.7.20 | 17:27

המושב התיירותי הראשון בארץ מתחדש

המועצה האזורית מרום הגליל מקדמת תוכנית מתאר לבניית הרחבה קהילתית במושב אמירים. התהליך מתבצע בשיתוף ועדת היגוי של...
אבנר לוטן  10.7.20 | 7:18

"מיתרים פתוחים" בגליל העליון

המנהל המוסיקלי של פסטיבל קול המוסיקה יזם סדרת קונצרטים בקיבוצי הגליל העליון עם תלמידי האקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים.
אבנר לוטן  10.7.20 | 7:04
כבר לא צריך לנסוע רחוק בשביל מוצרים לתינוקות. מבחר חבילות לידה, עגלות, כיסאות לרכב, אביזרים וטקסטיל. מאמו - חנות מוצרי תינוקות
view counter
עוגות, עוגיות ומאפים מיוחדים עשויים מחומרי גלם טריים ואיכותיים במיוחד. הגר - קונדיטוריית בוטיק ביתית
view counter
יוסי אלמקייס הגברה ותאורה
view counter