DA-Vision
view counter

ינקי אילן שלומי - הרבה יותר משלטים

מאת: 
גיל מאור
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
07.06.17
גלריית תמונות:
ינקי אילן שלומי - שלטים עם צבע לחיים  צילום: מורן קורן גודמן
ינקי, אילן ושלומי שלטים שרואים היטב  צילום: גל קאלו

ינקי אילן שלומי שלטים - מיתוג וייצור שלטים בע"מ

את "ינקי, אילן, שלומי שלטים" כולם כבר מכירים ואת העבודות שלהם אפשר לראות בכל רחבי הארץ, אבל את השלטים שאליהם הם מתחברים במיוחד תמצאו בקרית שמונה והגליל העליון – "המגרש הביתי" שלהם. שיחה עם ינקי מספקת הצצה קטנה למספר פרויקטים שהם יותר מעוד עבודה עבור האחים ובעלי משמעות מיוחדת.

בכניסה למפעל השלטים של ינקי, אילן ושלומי באזור התעשייה הדרומי בקרית שמונה אני פוגש את ינקי שמקבל אותי בחום ושואל לשלומי, מוביל אותי למשרדו ודואג להציע לי מיד משהו לשתות. אחרי שהוא רואה שאני "מסודר" אנחנו מתחילים לדבר – מה חדש? מה שלום המשפחה? איך העסקים? הכל טוב. ככה זה אצל ינקי, תמיד. הוא מסובב אליי את מסך המחשב שלו ומראה לי בהתלהבות פרויקט חדש של שלטים עם תמונות של הכותל. "תראה איזה יופי" הוא אומר, "זאת עבודה שעשינו בהתנדבות לבית ספר יצחק הנשיא לכבוד יום ירושלים האחרון". אני מחייך ואומר לו: "זה נהדר. עכשיו גם נתת לי נושא לכתבה. ספר לי עוד על עבודות מהסוג הזה, כאלו שיש להן גם משמעות מעבר". ינקי, קצת מופתע, אבל מתעשת במהרה, מבין את הכיוון ומתחיל לספר לי על מספר פרויקטים:
"לא מזמן סיימנו פרויקט עבור המרכז הרפואי זיו בצפת. בית החולים עבר תהליך של שדרוג והתאמה לתקן בינלאומי למרכזים רפואיים. העבודה שלנו הייתה בעיקר להכין כל מיני שלטי הכוונה והסבר מסוגים שונים שיסייעו ויתמכו בתהליך, לטובת המטופלים, המבקרים וגם עבור הצוותים של בית החולים" מספר ינקי. "מדברים הרבה על הרפואה בצפון ויש עוד דרך ארוכה, אבל גם הדברים הקטנים האלו הינם חלק מהשיפור של השירותים האלו עבור כולנו, כי אין לנו בית חולים אחר באזור. מבחינתנו פרויקט כזה מסייע לכלל תושבי האזור ועושה רק טוב, אם אנחנו יכולים לקחת חלק בעשייה זה מבורך" הוא אומר. אני מספר לינקי ששמעתי שהמרכז הרפואי עבר לאחרונה את כל מבחני ההסמכה בציון גבוה וקיבל את התקן הבינלאומי. הוא מחייך אליי ואומר: "נו, אתה רואה, היה שווה".

למרות שתמיד יש להם עבודה הם מוצאים זמן להתפנות לכל אחד.

ינקי פותח תיקייה במחשב ומציג לי עשרות תמונות של חקלאים וטרקטורים נושאים שלטים עם סיסמאות שונות. "בשנים האחרונות יש המון מאבקים חקלאיים. עשינו כבר כל מיני שלטים למאבקים האלו" הוא אומר. ינקי מסביר שהמאבקים החקלאיים חשובים לאזור מכמה בחינות: "קודם כל זה פרנסה של הרבה אנשים, זה לא רק החקלאים עצמם - יש גם עובדים רבים במפעלי מיון ואריזה, מובילים, מלגזנים ועוד נותני שירותים שונים, שכולם יפגעו אם תהיה פגיעה בחקלאות. האזור שלנו מבוסס הרבה על החקלאות וזה חלק מהיופי והקסם שלו. גם בתיירות תהיה פגיעה קשה אם לא תהיה פה חקלאות ואני חושב שמי שגר פה ובאמת מכיר ואוהב את האזור מבין את החשיבות". ינקי מוסיף כי לאחרונה ייצרו שלטים עבור חקלאי יסוד המעלה אשר מוכרים את תוצרתם בשיווק ישיר מהחקלאי לצרכן. "השיווק הישיר מהחקלאי לצרכן הוא עסק טוב לכולם - אני קונה פירות טריים ישר מהחקלאי במחירים שזולים ממחירי השוק והחקלאי מרוויח יותר עבור התוצרת שלו כי הוא חוסך את פערי התיווך, ככה כולם מרוויחים. יפה נכון?".

ינקי בשוונג, ממשיך לספר לי על עוד כל מיני פרויקטים גליליים מעניינים שהאחים ביצעו עבור עמותת "שווים" בקרית שמונה העוסקת בשיקום ושילוב נפגעי נפש, עבור מתחם התיירות "גליליון" בכניסה לאגמון החולה וכמובן, איך אפשר בלי ספורט, גם על שילוט שעשו עבור אירוע של "נטונט" – ליגת הכדורשת של נשות הצפון. אפשר ממש לחוש את ההתלהבות של ינקי כשהוא מספר על שלל הפרויקטים האלו, אבל אני עוצר אותו ואומר שיש לי כבר מספיק חומר לשתי כתבות. "אז רק תכתוב שבתור תושבי הגליל חשוב לנו לתמוך במי שצריך ולחזק את התחומים שחשובים לכל תושבי האזור, בעיקר - חינוך, בריאות, חקלאות, תיירות וגם ספורט" הוא מחייך. הנה כתבתי.

 

לפרטים נוספים:

דף הבית: ינקי אילן שלומי שלטים

אתר הבית: www.yanki-ilan-shlomi.co.il

פייסבוק: ינקי אילן ושלומי שלטים

כתובת: אזור התעשייה הדרומי, קריית שמונה

 072-3927675

מדרסי העטלף
view counter

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".
מגוון מבצעים והנחות במיוחד לגולשי וספורטאי גליל עולה. סופר פארם ביג קרית שמונה
view counter

כתבות אחרונות


השגרירים: פתיחה עוצמתית לאלון בוזורגי

חלוץ מכבי אחי נצרת, שהתארח באמצע השבוע בפינת "ספורטאי השבוע" שלנו, פתח את העונה עם צמד שערים במשחק גביע הטוטו...
אורי שמיר  7.8.20 | 8:00

רדיו אוטיזם

תלמידים מבית ספר עמק החולה, המתמודדים עם אוטיזם, השתתפו בפרויקט מיוחד בו הם הם למדו להיות שדרני רדיו באולפני רדיו גליל...
אבנר לוטן  7.8.20 | 7:00

עשב טהור

תושב קרית שמונה נעצר על ידי המשטרה בזמן שהיה בדרכו לבצע עסקת סמים בקיבוץ דפנה. תיאום העסקה באמצעות רשת אינטרנטית הנקראת...
אבנר לוטן  6.8.20 | 18:11

המעבדה בקצרין לא מורשית להשתתף במכרז

האם שוב מפקירים את הפריפריה? בתנאי המכרז להקמת מעבדה לבדיקות קורונה בצפון, נמנע ממעבדת GGA בקצרין להשתתף במכרז. בעקבות...
אבנר לוטן  6.8.20 | 7:00

חזר לכור מחצבתו

עופר זפרני נבחר לתפקיד מנהל בית הספר דנציגר בקרית שמונה. את דרכו כמורה הוא התחיל בבית הספר הזה, לאחר מכן ניהל בהצלחה...
אבנר לוטן  5.8.20 | 19:44
כלים לרגע קריית שמונה - השכרת ומכירת כל כלי העבודה
view counter

תמונות אחרונות

מחפשים ביטוח לספורטאים, אגודות, מועדונים, עמותות ופעילים? המרכז לביטוחי ספורטאים של יורם גרטי - הניסיון שלנו, השקט שלכם!
view counter
בטניס הילד שלך כוכב. המרכז לטניס בישראל - קריית שמונה מעצבים אלופים לחיים כבר 40 שנה!
view counter