מגוון מבצעים והנחות במיוחד לגולשי וספורטאי גליל עולה. סופר פארם ביג קרית שמונה
view counter

(י)שי לגליל

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
15.04.19

יש לנו את כל הסיבות לפרגן ולהצדיע לישי אדלר – מאמן שחייה ידוע ומורה לחינוך גופני מזה עשורים רבים, שמנהל בהצלחה גדולה מזה 13 שנים את בית הספר "שחפים" לבעלי צרכים מיוחד, שנמצא בסכנת סגירה.

בית הספר "שחפים" לבעלי צרכים מיוחדים עולה בתקופה האחרונה לא מעט לכותרות ברחבי הצפון, לצערנו בקונוטציות עצובות – שכן סכנת סגירה מרחפת על בית הספר, שנותן מסגרת לימודית, חברתית ותעסוקתית ל-47 תלמידים ותלמידות מכל סוגי האוכלוסיות בגליל, בגילאי 6-21, שמגיעים מדי יום למשכן הזמני בקיבוץ עמיר מדי יום מנקודות רבות בגליל ובגולן. אם מוסד זה ייסגר לעשרות התלמידים לא תהיה מסגרת אלטרנטיבית שתוכל לקלוט אותם.

 

 

בית הספר "שחפים" מנוהל בהצלחה גדולה ב-13 השנים האחרונות ע"י ישי אדלר, שיחגוג בשבוע הבא יום הולדת 64. אדלר, תושב המושב כחל ובן קיבוץ נאות מרדכי, שידוע כמאמן שחייה מיתולוגי שגידל שחיינים רבים באגודת השחייה של הפועל גליל עליון – בראשם נמרוד פלמה ואייל עילם, כמורה לחינוך גופני בבית החינוך עמק החולה – לימד דורות של תלמידים ובהם כאלה שהגיעו לרמות גבוהות בספורט – דוגמת הכדורסלנים יוגב אוחיון ועידו קוז'יקרו והכדורגלן אדריאן רוצ'ט, משמש גם היום כמאמן שחייה – בדגש על עבודה עם תלמידיו בבת הספר ובעבודה בבריכה הטיפולית של מבואות חרמון. בנוסף, אדלר מסייע כמאמן לקבוצת אופני היד של נכי צה"ל מהגליל והוא משמש כחבר הנהלה ארצית של עמותה לבעלי צריכים מיוחדים לספורט. באולימפיאדה הקודמת של "ספיישל אולימפיקס" לבעלי צרכים מיוחדים, אדלר היה גורם מרכזי בליווי של נבחרת השחייה של ישראל אדלר מנוע מלדבר על הסיטואציה הבעייתית שבית הספר נמצא, אך יש דבר שהוא מרגיש חובה לשתף עמנו: "אנחנו כל כך נרגשים לראות את האחריות החברתית של תושבי הגליל למען תלמידי בית הספר. בני נוער מקרית שמונה, הקיבוצים והמושבים, יצאו להפגין למען בית הספר – שלאורך השנה זוכה להרבה תמיכה של מתנדבים מקרב תושבי האזור. תודתנו והערכתנו נתונה להם".

 

אדם משכמו ומעלה. ישי אדלר
אדם משכמו ומעלה. ישי אדלר

עבור ישי אדלר עבודתו עם בעלי צרכים מיוחדים היא שליחות גדולה ודרך חיים. אדלר מכניס אותנו לעובי הקורה של רוח ההתנהלות של "שחפים": "אני מנהל מוסד עם האוכלוסיה הכי מורכבת מקרב בעלי צרכים מיוחדים מבחינה התפתחותית, אוכלוסיה שחלקה הגדול סיעודי ושיקומי, חלקם לא ורבלים ולא מדברים הרבה. צריך המון אמצעים, כדי לייצר להם סביבה תומכת ומאפשרת – כדי להפוך אותם לעצמאים במידת האפשר. בנינו כאן מוסד רב תרבותי, עם פסיפס מדהים של אנשים מכל האוכלוסיות שיש בגליל - דרוזים, חרדים, חילוניים, מוסלמים, נוצרים, צ'רקסים. הגיוון קיים גם בצוות, אנחנו מעסיקים אנשים עם שפת אם ערבית – כדי שיוכלו לתקשר בצורה טובה יותר עם דוברי הערבית. אנחנו בונים לכל אחד את החליפה שמתאימה לו, מנסים לקדם אותם עד גיל 21 במידת האפשר, כדי שבהמשך דרכם יוכלו להשתלב בצורה טובה יותר בחיי היום יום. אנחנו המוסד היחיד שנותן מענה לאוכלוסיה הזו, מהנקודה הצפונית ביותר של מג'דל שאמס ועד לנקודות הדרומיות של כרמיאל ומועצת מעלה יוסף".

 

האם הישועה תגיע מכנסת ישראל: יולי אדלשטיין - יו"ר הכנסת, בביקור בית הספר שחפים
האם הישועה תגיע מכנסת ישראל: יולי אדלשטיין - יו"ר הכנסת, בביקור בית הספר שחפים

ישי אדלר שמח מאוד על מעברו של בית הספר "שחפים" לקיבוץ עמיר: "המעבר לקיבוץ עמיר יצר חיבור מאוד יפה של הכרה בתלמידי בית ספר, יש חיבור מצוין בין התיכונים בסביבה, ארגונים לקידום נוער, מגיעים הרבה חבר'ה מהקיבוצים עמיר ושמיר להתנדב ולסייע, יש שיתוף פעולה מצוין עם כל המכללות בצפון וגם עם כמה מפעלים. יש כאן המון יצירה של מודעות, ניתן היה לראות זאת בצעדה של נוער מהסביבה למען תלמידי בית הספר - הם מרגישים שהם בדיוק כמוהם וכמנה הם צריכים את העזרה. באחת מאסיפות ההורים בתיכון עמק החולה - התלמידים אספו כספים למען "שחפים", כך היה גם בתיכון "עינות ירדן". משני בתי הספר באים מתנדבים במהלך השבוע לביקור, כדי להיות עם התלמידים. אנשי קיבוץ עמיר וברשם איתי ניר - מנהל הקהילה המקסים, מראים סבר פנים יפות לתלמידי "שחפים", זה תרם להם שתלמידים שלנו מסתובבים ברחבי הקיבוץ. תושבי הקיבוץ נחשפו לעולם שהם לא הכירו ומקבלים פרופורציות לחיים, שהכל אפשרי, לא לוותר ולא להיתפס לרחמים עצמיים".

 

 

משאלת הלב הגדולה ביותר של ישי אדלר, היא לראות את בעלי הצרכים המיוחדים משתלבים טוב יותר בחברה – ובפרט בספורט: "הייתי שמח לראות גישה אחרת בכל הקשור לאוכלוסיות האלה בכל תחומי החיים. אם אנחנו מדברים על ספורט, אז הייתי שמח לראות יותר מרכזים אזוריים כמו איל"ן בחיפה וספיבק ברמת גן, שתחת קורת גג אחת יאגדו בהם כמה שיותר אפשרויות של ענפי ספורט לבעלי צרכים מיוחדים. חשוב שאנשים יידעו, לא קל לגייס לספורט בעלי צרכים מיוחדים. יש מקרים שבהם קיימת התנגדות של המשפחות, יש מקרים שבהם האנשים חסרי ביטחון ומוותרים. כמובן שחשוב מאוד שהתקשורת תיתן יותר פוקוס גם ברמה היומיומית על ענפי הספורט, כדי שיהיו לספורטאים הצעירים גם מודלים לחיקוי".

 

שומר על כושר תמיד. ישי אדלר בסיומו של מרוץ יחד עם סא"ל במיל' יוסי מורד - בן חצור הגלילית
שומר על כושר תמיד. ישי אדלר בסיומו של מרוץ יחד עם סא"ל במיל' יוסי מורד - בן חצור הגלילית

מדרסי העטלף
view counter

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".
סיקור הספורט המקיף ביותר בצפון. פרסום ומיתוג איכותי לקבוצות ומועדוני ספורט ולכל סוגי העסקים. גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
view counter

כתבות אחרונות


העירייה והדי.ג'יי נרתמים למען המתחתנים

לאור המגבלות החדשות על קיום אירועים עיריית צפת מציע סיוע בארגון חתונות ואירועים במרחב הפתוח. התקליטן קובי לוי מכפר בלום...
אורי שמיר  7.7.20 | 9:01

אפשר סוף סוף ליישר את הגב

במרכז הרפואי זיו ביצעו ניתוח ייחודי לתיקון עקמת במבוגר בן 87 שסבל מעקמת קשה, מאז הניתוח הוא שוב יכול ללכת זקוף.
אבנר לוטן  6.7.20 | 15:58

ביד הלשון

במרפאת שירותי בריאות כללית בצפת החלו לטפל לאחרונה בבעייה של לשון קשורה אצל תינוקות. באמצעות ניתוח ניתן לפתור את הבעיה.
אבנר לוטן  6.7.20 | 15:16

קיימות מבורכת במחניים ובצפת

פינות פנאי ממוחזרות הוצבו בבית חולים 'זיו' בצפת ובקיבוץ מחניים על ידי הקרן הקיימת לישראל, כחלק משיתוף פעולה...
אבנר לוטן  6.7.20 | 14:22

מה יפים הלילות בצפת

עיריית צפת יזמה תוכנית לעידוד התיירות סיורים בעיר העתיקה ביום חמישי בערב ויום שישי בבוקר.
אבנר לוטן  5.7.20 | 18:21
מחפשים מכבסה אמינה ואיכותית? בואו ליהנות משירותי כביסה, גיהוץ ותפירה ברמה הגבוהה ביותר. מכבסת ורד - מקצועיות ללא פשרות
view counter
כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
מחפשים ביטוח לספורטאים, אגודות, מועדונים, עמותות ופעילים? המרכז לביטוחי ספורטאים של יורם גרטי - הניסיון שלנו, השקט שלכם!
view counter