מגוון מבצעים והנחות במיוחד לגולשי וספורטאי גליל עולה. סופר פארם ביג קרית שמונה
view counter

כדורסל: שבוע מוצלח בגזרת הגולן

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
סיני משה רובינשטיין - מחלקת הספורט מוא"ז גולן
תאריך: 
25.01.20
השבוע היה שבוע עם מעט משחקים בליגות התחרותיות של קבוצות הפועל גולן-גליל. קבוצות הקטסל והילדים היו בפגרה, אל היה שבוע בהחלט מרתק. רשמים מהמשחקים, בכתבה הבאה.

שבוע נוסף של כדורסל בפתח, רגע לפני שהוא יוצא לדרך - זה הזמן לסיכום השבוע בגזרת מחלקת הכדורסל של הפועל גולן-גליל. מאחר וקבוצות הקט סל והילדים היו בפגרה היה זה שבוע במתכונת מצומצמת, עם הרבה משחקים מרתקים ומעניינים. מתחילים בסקירה.

 
בוגרים - מחזור 10 : ניצחון ביתי במשחק מול הפועל יפיע 58:62. 
 
הפועל יפיע רוצים השנה לעלות ליגה, הם בנו קבוצה חזקה והביאו שחקנים בשכר מליגות גבוהות יותר. המשחק הקודם התקיים ביפיע לפני שלושה שבועות, הקבוצה מהגולן הגיעה בהרכב חסר מאוד (סגל של 6 שחקנים בלבד) והפסידה לה בפער של 23 נקודות, אבל כבר שם בגולן אמרו שאצלם בבית, הסיפור יהיה שונה לגמרי. באמצע השבוע התייצבה הקבוצה מהגולן למשחק בהרכב כמעט מלא, כששלושת הגרדים, יוני יובל ונדב, סוחבים פציעה. לשתי הקבוצות יש כלים התקפיים חזקים ושתיהן הגיעו למשחק עם מוטיבציה גבוהה לנצח, אך מההתחלה היה ברור שהמפתח נמצא בהגנה והקבוצה שתעצור יותר בהגנה - תנצח - וכך היה.

הרבע הראשון היה שקול בנקודות, כשהפועל יפיע הצליחה לפתוח פער קטן של 4-5 נקודות. לחימה עיקשת בהגנה הכניסה חלק מהשחקנים לבעיית עבירות כבר ברבע הראשון ונדרשו לא מעט חילופים. ברבע השני הפועל יפיע המשיכו לעשות נקודות מתוך הצבע והגדילו קצת את הפער עד 9 נקודות,ף אבל סל מדהים של אוהד חמיאל מחצי מגרש עם הבאזר הוריד את הקבוצות למחצית ביתרון 5 ליפיע. לקראת הרבע השלישי ביצעה הקבוצה המארחת כמה התאמות בהגנה ועליתה אגרסיבית ונחושה המלחמה המשיכה ואף קבוצה לא ויתרה. הרבע הסתיים ביתרון 7 נקודות להפועל יפיע. לרבע הרביעי עלתה הקבוצה מהגולן עם עם רוח לחימה, סגרה את הצבע ולא אפשרה ליריבה לקלוע אף נקודה קלה. יפיע נפלה פעם אחר פעם למלכודת האזורית שטמנו לה, בעוד הקבוצה מהגולן יצאה להתקפות מתפרצות. לולא כמה החטאות עונשין של הגולן, הפער היה יותר גדול, אך בסיום המשחק הסתיים בניצחון ב 4 נקודות לזכות הקבוצה מהגולן.

 

 

תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏10‏ אנשים‏, ‏‏‏אנשים עושים ספורט‏ ו‏מגרש כדורסל‏‏‏‏
.
 

נוער - מחזור 9 : משחק - חוץ נגד מעלות, ניצחון 13:66 .

הרבע הראשון היה כמעט ללא צל של ספק משחק חד צדדי, שבו שחקני הגולן הובילו ביתרון רב ודו – ספרתי. המשחק הוכרע בעצם כבר בהתחלה.  במחצית השנייה היה המשך ברור של אותה המגמה ובסיומו של המשחק שחקני הגולן בהדרכתו של נבות רוכברג הליחו לרשום ניצחון חוץ על מעלות בשיעור 13:66 לאורחים מהגולן. מצטיין המשחק היה רותם גמלא שקלע 21 נקודות עם 5 שלשות , כל – הכבוד לכולם על המאמץ הקבוצתי.

 
 נערים - מחזור 9 : ניצחון ביתי במשחק נגד מכבי הישגי כרמיאל ניצנים 40:79

הקבוצה מהגולן ברבע הראשון הציגה יכולת הגנתית מעולה, היכולת הזאת כולל חטיפות כדור וגם סגירה לריבאונד, בנוסף להרבה חסימות והמון אנרגיה, כל אלה ועוד הובילו מהר מאוד את שחקניו של עדי בלה ליתרון דו ספרתי על פני האורחים מכרמיאל. ברבע השני האורחים מכרמיאל צמצמו את הפער עם יכולת מעולה מטווח השלוש שכללה בחובה קליעה של ארבע שלשות ברצף. במחצית השנייה קבוצת הנערים העלתה הילוך ושיחקה כדורסל ממש כמו שמלמדים בספר. הגנה מצוינת ממנה שוב רצו להתקפות מתפרצות שהסתיימו  בסלים קלים, עם הרבה פרגון לחברים האחרים והרבה מסירות שיכולות להגיע לעשרת המהלכים הטובים של השבוע. תוצאת סיום 40:79 לקבוצת הנערים מהגולן. שחקנים בולטים : אורי קרול , רותם גמלא ואילן לדין . ביום ראשון הקרוב תצא הקבוצה למשחק חוץ שהוא האחרון לסיבוב הראשון בכפר איעבלין , במידה ותנצח הקבוצה את המשחק היא תסיים את הסיבוב עם הפסד אחד בלבד.

 
ילדות – מחזור 7: הפסד ביתי במשחק נגד מג'דל – כרום  29:19 . 

המשחק נפתח בצורה אגרסיבית וצמודה. בתום הרבע הראשון תוצאת המשחק הייתה 12:10 לאורחות ממג'דל כרום. במהלך הרבע השני הקבוצה הצליחה לעצור את האורחות ממג'דל כרום מבחינת יכולת הקליעה שעמדה על תשע נקודות בלבד. מאידך קבוצת ילדות הגולן שהצליחה מבחינה הגנתית לתפקד, לא הצליחה לתרגם זאת גם להצלחה במשחק ההתקפה ולנקודות. את הרבע סיימה קבוצת ילדות הגולן עם סל אחד בלבד. הקבוצה ירדה למחצית בתוצאה 21:12 לאורחות ממג'דל  כרום . במהלך כל המחצית השנייה המארחות מהגולן נלחמו בהגנה, לאורך כל המחצית . לילדות הגולן היה קשה עם הפרשי הגובה והנחיתות מהבחינה הזאת אל מול שחקניות מג'דל כרום שהיו גבוהות יותר מילדות הגולן, דבר זה הקשה על השחקניות מבחינה הגנתית . למרות כל זאת הצליחו ילדות הגולן להוריד במקצת את ההפרש ואת איכות הקליעה של הילדות ממג'דל – כרום. עם זאת, מבחינה התקפית שוב העניין לא הצליח להיות מתורגם לקיזוז היתרון של הקבוצה האורחת , וילדות הגולן היו צריכות להסתפק בשבע נקודות בכלל שקלעו בהתקפה . מגיע שאפו לילדות על המלחמה לאורך כל המשחק ואפשר להגיד שהתוצאה אמנם יכלה להיות הרבה יותר גבוהה אך בזכות רוח הלחימה הצליחו ילדות הגולן לסיים את המשחק בהפרש מופחת . כמו – כן בסיום המשחק ילדות הגולן היו צריכות כבר להתאפס משום שיומיים לאחר – מכן היה להן כבר את המשחק הבא בליגה ואותו הן כבר סימנו כמטרה לנצח , מה היה במשחק הזה ממש מיד תקראו בפסקה הבאה.

 
קבוצת הילדות – מחזור 8: ניצחון ביתי במשחק נגד הפועל גליל עליון  27:30 .

המשחק שוחק ביום רביעי האחרון והוא נפתח  בהובלה של האורחות מהגליל. הרבע הראשון הסתיים בתוצאה 8:6 לזכות האורחות מהגליל. ברבע השני התוצאה הייתה 13:8 לאורחות מהגליל בסיומה של המחצית הראשונה, תוצאה נמוכה אך צמודה חשוב לציין. ילדות הגולן ברבע השלישי עלו כמו מלוע של תותח, כך הצליחו לצמצם את הפער. הרבע השלישי נגמר ביתרון של נקודה בלבד לקבוצה האורחת. אפשר להגיד ששוב מבחינה הגנתית ילדות הגולן הצליחו לעצור את האורחות מהגליל . הרבע האחרון נפתח בריצה של המארחות, ילדות הגולן בכדי לנצח את המשחק. הרבה חטיפות וחסימות בהגנה, מהלכים אלו הובילו למתפרצות ולמהפך הרואי בתוצאה לטובת המארחות מהגולן . ילדות הגולן הצליחו לשמור על היתרון עד לסיומו של המשחק.  אין ספק שזהו ניצחון ענק וחשוב לקבוצת ילדות הגולן . אפשר לסכם שבוע שבו הקבוצה הראתה אופי , לחימה בהגנה וחוסר פשרות גם בהתקפה . עכשיו יש לילדות זמן לנוח עד למשחק הבית הבא שלהן , מכאן נאחל להן המון בהצלחה בהמשך . אגב , המשחק הזה סגר את הסיבוב הראשון וכעת הילדות יוצאות לסיבוב השני עם אנרגיה חיובית להמשך – הדרך.

 

 
תמונה יכולה לכלול: ‏‏‏13‏ אנשים‏, ‏‏אנשים עושים ספורט‏‏‏
זה הזמן לגלות עולם ומלואו בעבור חיות המחמד שלכם. אביזרים, ציוד ומכירת דגים, תוכים וארנבים. צדק חייתי - מזון וציוד לבעלי חיים.
view counter

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".
זה הזמן לעשות את הצעד לקראת חשיפה אינטרנטית אפקטיבית ושיווקית. שרותי המיתוג של גליל עולה עובדים בשבילך 365 ימים בשנה!
view counter

כתבות אחרונות


הגליליאדה עוברת לרשת

בעמותת הספורט גליל עליון ובמחלקת הספורט של מועצת מבואת חרמון מסרבים להיכנע לקורונה, ועל כן החליטו שתחרות היישובים...
אורי שמיר  7.4.20 | 10:31

פלאשים בגליל: הקורונה לא תשבית אותנו

איש הכדורסל שחגג יום הולדת בזום, מאמן השחייה שתפס זולה, הכדורגלן שרץ במרחבים, מאמן הכדורגל והכדורסלנים שמגינים על פניהם...
מערכת גליל עולה  6.4.20 | 9:56

יודע חקלאי פיקח

למרות המאמץ הרב הכרוך בעבודתו כחקלאי וכמדריך סקי, עדי שוורץ, נצר למשפחה ממייסדי ראש פינה, לא מחמיץ אימוני כושר בסטודיו...
מערכת גליל עולה  5.4.20 | 13:49

ילדים זה שמחה

זיו ברתנא מוביל בגאון את החטיבה הצעירה של הפועל גליל עליון בכדורסל, לצד הוראת חינוך גופני בשלושה בתי ספר בגליל. ברתנא...
מערכת גליל עולה  3.4.20 | 13:10

השמאל התל אביבי

הכדורגלן אמיר רוסתום, שבעונה שעברה ירד עם עירוני נשר לליגה ב', עושה חיל באגף השמאלי של מחזיקת גביע המדינה, בני...
מערכת גליל עולה  2.4.20 | 10:25
מדרסי העטלף
view counter

תמונות אחרונות

זה הזמן לחוות את המנות האותנטיות, המאכלים המסורתיים והתבלינים הצבעוניים. טאלי - מסעדה הודית צמחונית בנופית החרמון
view counter
עוגות, עוגיות ומאפים מיוחדים עשויים מחומרי גלם טריים ואיכותיים במיוחד. הגר - קונדיטוריית בוטיק ביתית
view counter