מדרסי העטלף
view counter

כשהמקצוענות באה בצמדים

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
03.02.20

הכדורגלן הצפתי של הפועל כרמיאל, סהר דהאן, שם את הסנטימנטים במשחק מול הפועל עירוני צפת - כבש צמד שערים, מהם שער דרמטי בתוספת הזמן, עזר לקבוצתו ומנע ניצחון מ"האקסית". שמחים לארחו בפינת "ספורטאי השבוע"

אם מישהו בתחילת העונה הזו היה אומר לכדורגלן הצפתי ההתקפי סהר דהאן, שיחגוג בעוד כשבועים יום הולדת 31, שהוא יתמודד מול הקבוצה של כור מחצבתו על אותה מטרה, סביר להניח שדהאן היה צוחק. שחקן הכנף הצפתי, שבעונה שעברה החליט לנסות את החיים במרכז הארץ ולשלב עבודה כטכנאי רשתות לצד כדורגל במדי מכבי עמישב פ"ת מליגה ב', שבשורותיה כבש 8 שערים ואף ענד את סרט הקפטן. גם את העונה הזו פתח בעמישב, שבנתה קבוצה עם יומרות להיאבק לליגה א', בשורותיה ניתן למצוא גם את שחקני ההגנה מקרית שמונה - המגן בן אוזן והבלם מישל זוויגי. דהאן פתח בהרכב בתשעה משחקים, כבש שער אחד ונראה היה שהוא בדרך לעוד עונה במרכז הארץ.

 

 


גם לקריות הוא הגיע. סהר דהאן במדי מכבי צור שלום-קרית ביאליק (צילום: איסר רביץ)

 

 

בתחילת חודש נובמבר חלה תפנית דרמטית: דווקא בעיצומה של תקופה שבה חיפש דירה במרכז הארץ, דהאן החליט לחזור לבית החם בעיר בצפת ולעבודתו הקודמת כטכנאי רשתות במכללת צפת - אלא שהפעם הסיטואציה שונה: הכדורגל שב לעיר צפת ומה יותר טבעי מכך, שטכנאי הרשתות יקרע רשתות במדי הפועל עירוני צפת המתחדשת ויעזור לה במאבק העליה לליגה ב'?  אחרי הכל, מדובר בקבוצה שבה משחקים חבריו הקרובים ביותר, אחיו הגדול שחק משחק אף הוא בקבוצה, מאמנו מהעבר יוסי סופר הוא זה שמוביל את הקבוצה. אלא שכן קיבלה העלילה תפנית: סהר דהאן החליט לחתום דווקא בהפועל כרמיאל - שהוקמה גם היא העונה מחדש והיא למעשה המשך של קבוצה שבה שיחק במרבית שנות הקריירה שלו - מ.ס כרמיאל/צפת. דהאן טען בכתבה בעניין, שפורסמה אצלנו:  "רציתי לחזור לצפת וניהלנו מגעים, שלא הבשילו לחתימה. בכרמיאל הדברים הסתדרו בצורה חלקה ועבורי זה גם בית חם". 

 שם את הסנטימנטים בצד ובא ממוקד. סהר דהאן במדי כרמיאל


 

שום דבר לא הכין איש לתסריט של המשחק הזה, שבו שתי קבוצות שנאבקות על אותה מטרה, נפגשו על כר הדשא בטובא. סהר דהאן כבש צמד שערים לרשתה של צפת, כתגובה לשערים שכבש מן העבר השני חברו הטוב, דור אדרעי, אלא שהשער השני מבין השניים היה השער שהפך את הסיפור הזה לדרמטי: שער בדקה ה-92 של המשחק, שער שקבע שוויון 2:2 ומנע מצפת להידבק לכרמיאל בטבלה וייתכן שבצפת יבכו בתום העונה על איבוד הנקודות במשחק הזה. סהר דהאן מבחינתו הוכיח שהוא יודע לעשות את ההפרדה והצמד הזה מגיע כארבע וחצי שנים אחרי ששיחק במדי מ.ס כרמיאל/צפת וכבש צמד שערים במחזור הסיום של ליגה א' לרשתה של בית"ר נהריה - שהייתה מוכרחה לנצח, כדי להישאר בליגה, בעוד שלקבוצתו של דהאן המשחק לא קבע דבר. סהר דהאן מוכיח שהמקצוענות מעל הכל ואנו שמחים להעניק לו את תואר "ספורטאי השבוע", יומיים אחרי שבישל לאיליה זאיקה שער חשוב, שהעניק להפועל כרמיאל ניצחון 0:1 על בני בענה, ניצחון שמציב את כרמיאל עם מספר נקודות זהה ומשחק עוד בהשוואה למוליכה בני בענה - כשלשתי הקבוצות יתרון של 3 נקודות על פני הפועל עירוני צפת, ששיחקה גם היא משחק אחד יותר משעב. 


 


על מאצ' אפ כזה הם לא יכלו לחלום. דור אדרעי וסהר דהאן (מימין) בימיהם בבני טובא
 

 


סהר, עלה בראשך תסריט כזה למפגש הראשון שלך מול צפת?


"לפני המשחק הייתה לי התרגשות שלא חוויתי מעולם. לפני שלוש וחצי שנים, אחרי שמ.ס כרמיאל/צפת התפרקה עברתי לשחק במכבי צור שלום-קרית ביאליק והוגרלנו למשחק גביע מול הפועל באר שבע באצטדיון טרנר - וזו הייתה חוויה אדירה עבורי לשחק מול אלופת המדינה במבצרה, ועדיין רמת ההתרגשות לא הגיה לרמות של המשחק מול צפת. עברו הרבה מחשבות בראש לפני המשחק, הרבה דיבורים, אבל  כשעולים למגרש לא חושבים על כלום, נטו איך לנצח. מעבר לכל הפיקנטריה, אני שמח שהצלחתי לכבוש שני גולים שעזרו לנו להשיג נקודה חשובה ולמנוע מיריבה מצוינת להידבק אלינו".


איך היו התגובות מהצד הצפתי אחרי המשחק?

"היו חברים שפרגנו, היו כאלה שהתבאסו ממני. בסופו של דבר, אני ספורטאי ואני מחויב לקבוצה שלי. שיחקתי מול קבוצה עם אנשים שיקרים לי מאוד, אבל גם אם אבא שלי היה חלק מהקבוצה, הייתי עולה באותה גישה. גם כשהגעתי עם מ.ס כרמיאל/צפת למשחק מול נהריה, שלנו לא קבע כלום והם היו צריכים ניצחון כדי להישאר בליגה - באתי ונתתי את המאה אחוז שלי יחד עם כל הקבוצה, הוכחנו שאנחנו ספורטאים וסתמנו הרבה פיות של אנשים שפקפקו בנו. כמובן שאני לא שמח לאידה של נהריה וחורה לי, שהם לא חזרו עדיין לליגה א''".


כשחזרת לכרמיאל אמרת, שבחרת בכרמיאל - כי רצתה אותך יותר. התצוגה שלך במשחק מול צפת, הייתה מבחינתך הוכחה לצפת שהיא טעתה לגביך?


"כמובן שעבורי זה לא היה עוד משחק וכמובן שבמשחק כזה הייתה לי אובר מוטיבציה, אבל אני לא חושב שהייתי צריך להוכיח משהו לאנשי צפת. כולם מכירים אותי ויודעים מי אני.  חשוב גם לשים דברים בפרופורציות: כרמיאל הייתה בית שלי הרבה שנים ועבורי היא בית חם לא פחות מצפת - שזה המקום שגדלתי בו ואני מחובר לאנשים ואוהב את המקום הזה. אין בי שום כעס או טינה כלפי אנשים בצפת. כל צד עשה את הבחירות שלו ואני שלם עם הבחירה שלי. הלוואי שבעונה הבאה ניפגש שוב, הפעם בליגה ב'. מגיע לשתי הקבוצות להגיע לשם".


בעשור הקודם - וזה לא היה מזמן, היית שחקן בעל מעמד בליגה א', שיחקת גם בנצרת עילית מהליגה הלאומית. בעונות האחרונות עברת בטובא בליגה ג', עמישב בליגה ב' וכעת בכרמיאל מליגה ב'.  איך זה שאתה לא בליגה א'?

"בחירות שעשיתי להקדיש מקום יותר גדול בחיי לעבודה. אני יכול להגיד לך, שאני נמצא בבית חם ומועדון שמתנהל ברמה מקצועית גבוהה, גם בסטנדרטים של ליגה א' - ככה שאני לא מרגיש בעמדת נחיתות. עצם העובדה שבכרמיאל מכוונים לחזור לליגה א' וכבר מדברים איתי על הישארות, רק מדרבנים אותי יותר להירתם למשימה ולעזור למועדון שאני כל כך אוהב להגיע למטרות שלו".


ומבחינת רמה מקצועית, אתה לא מרגיש שזו ליגה ירודה ברמתה?


"ברור שאני שם לב להבדלים, אבל יש הרבה אתגר בליגה הזו. יש לנו מאבק מאתגר על האליפות והעליה מול קבוצות מצוינות בדמותן של שעב וצפת, יש קבוצות נוספות שנושפות בעורפנו - ככה שלא משעמם. לצד זה, יש קבוצות פחות טובות, ששמות פחות דגש על אימונים סדירים ולפעמים יש תחושה שהן באות יותר להפריע מאשר לשחק, אבל אנחנו מתמודדים עם הכל ולנגד עינינו רק מטרה אחת".


מה הסיכויים שתשיגו אותה?


"אני מאמין שיש לנו סיכוים טובים מאוד, אחרי שצלחנו בשבת אתגר לא פשוט מול קבוצה עקשנית מאוד. אני מאמין שאנחנו בדרך הנכונה ואם נשמור על רמת אנרגיה ומחויבות כזו, יקרו דברים טובים".


 


יחזור עם צפת לליגה א'? סהר דהן בימיה של מ.ס כרמיאל/צפת בליגה א'

DA-Vision
view counter

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".
זה הזמן לעשות את הצעד לקראת חשיפה אינטרנטית אפקטיבית ושיווקית. שרותי המיתוג של גליל עולה עובדים בשבילך 365 ימים בשנה!
view counter

כתבות אחרונות


הקורונה מחלישה את החוסן הלאומי

ממצאי מחקר שהתקיים במכללת תל חי, בשיתוף בית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב, מצביעים על ירידה בחוסן הלאומי שנובעת...
אבנר לוטן  14.7.20 | 20:14

תקרית אלימה בשמורת הר מירון

פקחים של רשות הטבע והגנים הותקפו על ידי תושבים מבית ג'אן בשמורת הר מירון. רכבם הוצת, אך הם נחלצו ללא פגע. המשטרה...
אבנר לוטן  14.7.20 | 20:08

כדורגל: אדריאן רוצ'ט שב הביתה

אחרי חמש שנות נדודים הקשר אדריאן רוצ'ט חתם על חוזה לעונה אחת בעירוני קרית שמונה. תגובות נלהבות ברשת להחתמתו בקרב...
אורי שמיר  14.7.20 | 14:42

גיבוש לסיירת בקצרין

מתנדבי סיירת ההורים בקצרין קיימו מפגש גיבוש והכנה לקראת הפעילות בחופשת הקיץ. ההורים יסיירו במוקדי הבילוי הליליים של בני...
אבנר לוטן  14.7.20 | 7:20

מועצת ראש פינה עוברת למתכונת קורונה

המעוצה המקומית ראש פינה פרסמה הודעה לתושבים על ההתאמות שהיא עושה בהתנהלותה נוכח סוגיית הקורונה. הודעת המועצה בכתבה זו.
מערכת גליל עולה  13.7.20 | 22:01
מבצע על חימום מים בגז. הגיע הזמן להתקדם למערכות גז המתקדמות בעולם! דור אלון גז גליל עליון - אנרגיה חכמה בגליל
view counter
יוסי אלמקייס הגברה ותאורה
view counter
עוגות, עוגיות ומאפים מיוחדים עשויים מחומרי גלם טריים ואיכותיים במיוחד. הגר - קונדיטוריית בוטיק ביתית
view counter