זה הזמן לגלות עולם ומלואו בעבור חיות המחמד שלכם. אביזרים, ציוד ומכירת דגים, תוכים וארנבים. צדק חייתי - מזון וציוד לבעלי חיים.
view counter

רצות לשלום ושכנות טובה

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
16.11.19

נציגות משותפת של נערות מאגודת האתלטיקה הגלילית ומקבוצת האתלטיקה של הכפר בועיינה-נוג'ידאת ייצגה את מדינת ישראל בתחרויות בקלן. אנו שמחים להעניק לקבוצה המשותפת את תואר "קבוצת החודש".

על הקשר שבין ספורט לדו קיום מה כבר לא נאמר ומה כבר לא נכתב? עוד הוכחה אחת מיני רבות עד כמה החיבור בין השניים הוא כל כך הדוק ובריא אנו מקבלים מהפעילות המשותפת של אגודת האתלטיקה הגלילית וקבוצת האתלטיקה של הכפר בועיינה-נוג'ידאת, שבחודש שעבר הוציאו בפעם השלישית ברציפות משלחת משותפת לתחרויות בעיר קלן שבגרמניה – כשבשונה מהפעמים הקודמות, הפעם המשלחת הורכבה מנערות בלבד בגילאי 15-16. ארבע הנציגות מהכפר בועיינה-נוגידאת הן ריאן עיאדה, לין חמודה, וופא חמודה וברעאה חמודה, ארבע הנציגות של אגודת האתלטיקה הגלילית הן אנה זמיר מקיבוץ איילת השחר, בת אל תפארת מהמושב כפר יובל ושתי הנציגות של קיבוץ דפנה – מיקה מדינה וגל בנימין.

הפרויקט הוא יוזמה של מנהל הספורט בשיתוף עם מועצה אזורית מבואת החרמון ומועצה מקומית בועיינה נוג’ידאת ביחד עם אגודת אתלטיקה גלילית.כל הפרוייקט מומן ברובו על ידי המועצות ומנהל הספורט, בעוד שהנערות שילמו על חלק מכרטיס הטיסה.עם הקבוצות יצאו המאמנת ראניה עיאדה והמאמן צח אשנר – שהוא גם רכז הספורט במועצת מבואות חרמון. החיבור המיוחד בין הנערות משני הצדדים הוא חברתי וספורטיבי – וכפי שתוכלו לקרוא בכתבה הזו, הניב הרבה פירות וזו הסיבה שאנו מעניקים לקבוצה המשותפת את תואר "קבוצת החודש".

 

רצות בכיוון הנכון. חברות המשלחת מתאמנות בטיילת של העיר קלן
רצות בכיוון הנכון. חברות המשלחת מתאמנות בטיילת של העיר קלן

מאחר והתחרות בגרמניה כללה גם מרוץ שליחים משותף, נערכו מספר אימונים משותפים כדי ליצור דינימיקה חברתית וספורטיבית טובה. הגדילו לעשות הוריה של ריאן עיאדה, עמראן ונאהד, שהזמינו את הקבוצה הגלילית ומספר הורים משתי הקבוצות לאירוח כיד המלך בביתם. המשלחת המשותפת המריאה לגרמניה, שם נטלה חלק במרתון קלן בשני מקצים: 4 בנות רצו במרתון השליחים (בין 7 ל 13 ק"מ לכל אחת) ו 4 בנות התחרו במקצה בתי הספר למרחק של 4.2 ק"מ.ברעאה חמודה הגיע למקום הרביעי במקצה זו, בעוד שוופא חמודה סיימה במקום ה-17 מבין מאות. במהלך הביקור הבנות טיילו ברחבי העיר, סיירו באוניברסיטת הספורט של קלן שהיא אחת מהגדולות באירופה, השתתפו בקבלת פנים של סגן ראש עיריית קלן לרצים מכ-20 מדינות ובעיקר נהנו והתאמנו.

 


 


 


גם צח אשנר וגם ראניה עיאדה מאוד מרוצים משיתוף הפעולה שנרקם בין הקבוצות ובין האגדודות. צח אשנר: "זאת פעם שלישית שאנחנו מקיימים את הפרויקט ובכוונתנו להמשיך בו. יש כוונה להמשיך בקשר לאורך בשנה ולנסוע ביחד לסוף שבוע עם תחרות ריצה בארץ.אני מרגיש שהפרוייקט הזה נותן אספקט נוסף לפעילות הספורטיבית, אספקט של הכרת האחר, הכרת תרבות שונה של השכנים שלנו, לדעתי זה חשוב אפילו יותר מהתוצאות. הקשר בין הבנות היה חם וחברי, הן ישנו ביחד באותם חדרים באכסניה שבה היינו לימדו אחת את השניה ערבית ועברית והפכו לחברות טובות.הספורט הוא כלי חשוב וחזק בחינוך וחיזוק הערכים שלנו ושל הנערות".

ראניה עיאדה: "מחלקת הספורט של המועצה שלנו, בראות משהור נוג'ידאת, דחפה להרבה פרויקטים משותפים בין יהודה וערבים בענפי ספורט שונים. אני שמחה שהצלחנו לייצר חיבור מצוין עם הקבוצה הגלילית ומועצת מבואות חרמון. לראות את החיבור המיוחד שנוצר בכל פעם בין הקבוצות המשותפות ובפרט בקבוצת הנערות המשותפת, זה מחמם את הלב ועושה טוב על הנשמה. מאוד בלטה בנסיעה הזו הערבות ההדדית, מאוד שמחתי לראות את העידוד ההדדי של הבנות, את האחדות שלהן גם בתחרויות וגם בזמני הסיורים והטיולים. זה הניצחון הכי גדול של הספורט".

 

בלי מחציות ועם הרבה אחווה. קבלת הפנים מסגן ראש עיריית קלן
בלי מחציות ועם הרבה אחווה. קבלת הפנים מסגן ראש עיריית קלן

 


ראניה עיאדה מסיימת עם משאלת לב: "לצערי הרב, תחום האתלטיקה לא מפותח במגזר הערבי. אנחנו למעשה הקבוצה היחידה שמשתתפת בתחרויות של איגוד האתלטיקה. אנחנו מתאמנות בעיקר בשטחים פתוחים ולקראת תחרויות מתאמנת באצטדיון בית ירח. כולי תקווה שענף האתלטיקה יתפוס תאוצה במגזר הערבי ושנראה עוד ועוד חיבורים כמו החיבור שנוצר בינינו לבין הקבוצה מהגליל העליון".

 

גם אנחנו מצטרפים לתקוות. ראניה עיאדה, צח אשנר וחברות המשלחת
גם אנחנו מצטרפים לתקוות. ראניה עיאדה, צח אשנר וחברות המשלחת 

השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".
זה הזמן לעשות את הצעד לקראת חשיפה אינטרנטית אפקטיבית ושיווקית. שרותי המיתוג של גליל עולה עובדים בשבילך 365 ימים בשנה!
view counter

כתבות אחרונות


הגליליאדה עוברת לרשת

בעמותת הספורט גליל עליון ובמחלקת הספורט של מועצת מבואת חרמון מסרבים להיכנע לקורונה, ועל כן החליטו שתחרות היישובים...
אורי שמיר  7.4.20 | 10:31

פלאשים בגליל: הקורונה לא תשבית אותנו

איש הכדורסל שחגג יום הולדת בזום, מאמן השחייה שתפס זולה, הכדורגלן שרץ במרחבים, מאמן הכדורגל והכדורסלנים שמגינים על פניהם...
מערכת גליל עולה  6.4.20 | 9:56

יודע חקלאי פיקח

למרות המאמץ הרב הכרוך בעבודתו כחקלאי וכמדריך סקי, עדי שוורץ, נצר למשפחה ממייסדי ראש פינה, לא מחמיץ אימוני כושר בסטודיו...
מערכת גליל עולה  5.4.20 | 13:49

ילדים זה שמחה

זיו ברתנא מוביל בגאון את החטיבה הצעירה של הפועל גליל עליון בכדורסל, לצד הוראת חינוך גופני בשלושה בתי ספר בגליל. ברתנא...
מערכת גליל עולה  3.4.20 | 13:10

השמאל התל אביבי

הכדורגלן אמיר רוסתום, שבעונה שעברה ירד עם עירוני נשר לליגה ב', עושה חיל באגף השמאלי של מחזיקת גביע המדינה, בני...
מערכת גליל עולה  2.4.20 | 10:25
סיקור הספורט המקיף ביותר בצפון. פרסום ומיתוג איכותי לקבוצות ומועדוני ספורט ולכל סוגי העסקים. גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
view counter

תמונות אחרונות

כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
הם מקצועיים, אמינים והשירות שלהם מדהים. החבר'ה האלה יודעים להזיז את כל הגלגלים. בייקרס אליפלט - רוכבים לשיאים חדשים
view counter