מדרסי העטלף
view counter

שחקן נשמה

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
07.10.19

עדי אלישע, היה כדורגלן מבטיח ושותף לזכייה של עירוני קרית שמונה באליפות ההיסטורית, אך כמה דברים שקרו בדרך הביאו אותו לחשב מסלול מחדש. עם בחירתו למנהל אזור הגליל העליון בפרויקט "שער שוויון" אנו שמחים להעניק לו את תואר "ספורטאי השבוע".

שנת 2012 זכורה לרבים כשנה היסטורית בספורט הגלילי, שנה שבה עירוני קרית שמונה זכתה באליפות המדינה בכדורגל לראשונה בהיסטוריה. אחד מהשחקנים המרכזיים של חוליית הקישור באותה עונה היה עדי אלישע מהמושב כפר יובל, שהיה אז בן 22 וחלק את משבצת הקשר האחורי יחד עם רביד גזל ובראיין גרזיציץ'. עדי אלישע היה חתום באותה עונה על שלושה שערים ועוד מספר בישולי שערים, מסירות טובות ואינספור חילוצי כדור – חלקם עלו לו בכמה כרטיסים צהובים.

זו היה נראה שקריירת המשחק של עדי אלישע בנסיקה, זמן קצר קודם לכן הוא נכלל בסגל הנבחרת הצעירה של ישראל ורשם 4 הופעות רשמיות. דווקא בפיק הגדול של קריירת המשחק שלו, עדי אלישע חווה רצף של אירועים ומקרים שהביאו אותו לחשב מסלול מחדש ובשנים האחרונות הכדורגל הוא לא מרכז החיים שלו.

עדי אלישע החל זה מכבר עונה שניה ברציפות בקבוצת בני ממב"ע, סיים זה מכבר לימודי הוראת חינוך גופני במכללת אוהלו ולימודי תואר בחינוך במכללת תל חי ולאחרונה נבחר לרכז אזור הגליל העליון של פרויקט "שער שוויון" – פרויקט שיצא לדרכו בתחילת העשור כיוזמה שמחברת ילדים שאוהבים כדורגל מבתי ספר מכל סוגי האוכלוסיות בחברה הישראלית, שנפגשים לטורנירים של קט רגל במגרשי אספלט ומגרשי דשא – כשאופי הפעילות באימונים בבתי הספר ובטורנירים מקנה לשחקנים ערכים חברתיים המושתתים על כבוד לזולת, נתינה, ספורטיביות והגינות. אלישע, שהחל את דרכו כמתנדב משך שנתיים בתוכנית, פותח עונה חמישית בתפקיד מרכזי בפרויקט ואנו שמחים להעניק לו את תואר "ספורטאי השבוע".

 

בא מאהבה. עדי אלישע מוכתר למתנדב השבוע של פרויקט שער שוויון במרץ 2018
בא מאהבה. עדי אלישע מוכתר למתנדב השבוע של פרויקט שער שוויון במרץ 2018

לא הרבה אנשים היו מאמינים לפני 7 שנים, שעדי אלישע ימצא את עצמו עוד לפני גיל 30 במצב שבו הוא לא כדורגלן באחת משתי הליגות הבכירות. גם עדי אלישע עצמו, שמבחינתו אומר שהכל לטובה והוא שמח שהדברים לא הלכו בדרך שהיה רוצה.

הרבה אנשים סקרנים לדעת מה השתבש בדרכו המקצועית של עדי אלישע ככדורגלן והוא מסביר: "אחרי עונת האליפות מצאתי את עצמי בסיטואציה לא נוחה, מיעטתי לשחק ולכן ביקשתי השאלה להפועל רעננה מהלאומית. לצערי, אחרי כשחזרתי לקרית שמונה הודיעו לי יומיים לפני תחילת העונה שאני משוחרר. היה לי קשה למצוא קבוצה ואז מצאתי את עצמי יחד עם עוד כמה שחקנים של המועדון כמו אהוד מערבי, עידן שפשה, אסף פחימה ואהוד מערבי חוברים לשמעון הדרי ועוברים למכבי אום אל פאחם בליגה הלאומית, שלא הצליחה להעביר אותנו בבקרה וכך מצאנו את עצמנו תקופה ארוכה בלי לשחק. כשהשתחררנו משם עברתי למ.ס כרמיאל מליגה א', במטרה לחזור לכושר משחק. הייתה חצי עונה מהנה, שיחקתי יחד עם אחי יוגב והגענו למקום השלישי ולמשחקי הפלייאוף. אחרי אותה עונה היו לי הצעות מהליגה הלאומית, אבל בסכומים מאוד נמוכים ולא ראיתי בזה איזשהו קרש קפיצה. המשכתי בליגה א' בהפועל בית שאן, קבוצה עם קהל גדול שהיו לה יומרות לעלות ליגה. לצערי, היו הרבה בעיות כלכליות ואי אפשר היה להתעסק רק בכדורגל. בנקודת הזמן הזו הבנתי, שמהכדורגל יהיה לי קשה לבנות עתיד. לא רציתי להשקיע את כל כולי מכדורגל ולפרוש בגיל 35 ולחפש את דרכי באפילה. החלטתי שאני ממשיך לשחק בליגות נמוכות ומפנה יותר זמן ללימודים, כדי שהעתיד שלי ייראה טוב יותר. כמובן שבתקופה בקרית שמונה המטרות שלי היו אחרות וכיוונתי להתקדמות בקריירה, אבל בדיעבד אני רק יכול לברך על מה שקרה לי וגרם לי לחשב מסלול מחדש. אני לא מרגיש שהחמצתי איזה משהו נוצץ, למרות שהרבה אנשים אומרים לי את זה".

 

קח אותו לריאל מדריד. עדי אלישע יחד עם זינאדין זידאן, אחרי משחקה של עירוני קרית שמונה בליון
קח אותו לריאל מדריד. עדי אלישע יחד עם זינאדין זידאן, אחרי משחקה של עירוני קרית שמונה בליון

עדי אלישע החל זה מכבר עונה שלישית ברציפות בליגה ב', שאליה הגיע אחרי עונה משולבת בהפועל אסי גלבוע ובמ.ס דבוריה – שכמעט והסתיימה בעליה לליגה א', הצטרף עדי אלישע לקבוצת בני ממב"ע, עמה הוא החל עונה שניה. אלישע מאוד שמח על החיבור עם הקבוצה המייצגת את יישובי הדרוזים בגולן: "אני נהנה מכל רגע בקבוצה הזו. היא משהו אחר בנוף. יש שם אנשים טובים וחמים, אנשים מכבדים, אנשים שעושים הכל למען הצלחת הקבוצה. את ווג'די המאמן אני מכיר הרבה שנים ואני אוהב להתאמן תחתיו. חלק מהשחקנים שיחקו איתי במחלקת הנוער של קרית שמונה והם חברים טובים עוד מאז ועם אחרים התחברתי מהר מאוד. עד כה, סבלנו בליגה מחוסר מזל ולכן התחלנו לא כל כך טוב את העונה, אבל אני בטוח שההמשך יהיה טוב יותר בליגה. עלינו בגביע המדינה לשלב מתקדם ואני מקווה שהקבוצה תזכה לעוד חוויה של משחק מול קבוצה אטרקטיבית כמו לפני שתי עונות. אני מאוד מקווה שיאשרו לנו לשחק באצטדיון בכפר בוקעאתא, כי הביתיות מנעה מאיתנו לשחק מול קהל גדול והרגשנו בחסרונה בעונה שעברה".

 

מצא בית חם בגולן. עדי אלישע (בשורה התחתונה משמאל) עם שחקני בני ממב"ע
מצא בית חם בגולן. עדי אלישע (בשורה התחתונה משמאל) עם שחקני בני ממב"ע

פרויקט "שער שוויון" הוא פרויקט שתופס מקום מרכזי בחייו של עדי אלישע, שהחל את דרכו כרכז מתנדב במשך שנתיים של קבוצת בית ספר "תל חי" בקרית שמונה ובהמשך כמאמן של קבוצות בתי הספר רמב"ם ותל חי בקרית שמונה. לאורך השנים זכה עדי אלישע באותות הוקרה לאור תרומתו להצלחת הפרויקט. לאחרונה עדי אלישע מונה למנהל אזור הגליל העליון של הפרויקט והוא כמובן שמח על כך: "כשנכנסתי לפרויקט לא האמנתי שאצבור כזה פז"מ. זה פרויקט שגרם לי להתאהב בו כבר משלב מוקדם. אם לא הייתי מאמין במה שהארגון דוגל ומאמין, סביר להניח שלא הייתי נשאר שם. כמי שחי את הכדורגל ורואה לאן הרוח נושבת, הכדורגל חוזר אחורה מבחינת האווירה במגרשים עם הרבה אלימות וחוסר כבוד. בפרויקט הזה משתמשים בכדורגל ככלי להקניית ערכים ולא התמקדות בהישגיות. המשתתפים בפרויקט זוכים גם לאימונים, גם להשתתפות אחת לשבוע במרכז למידה. יש כמעט 4000 ילדים ברחבי הארץ בכל המסגרות, שהפכו והופכים לילדים יותר טובים. אתה רואה את השינוי שהם עוברים – זה שווה הכל. את תפקיד מנהל האזור קיבלתי באופן טבעי, אחרי שהמנהל הקודם סיים את תפקידו. עבורי זה כבוד גדול. מדובר על אחריות על 12-13 בתי ספר ממטולה ועד קו עילבון. אנחנו מתכננים הרבה פעילויות – טורנירים, מפגשים להעצמת דו קיום, פעילות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים. הכי חשוב, שכל הילדים יבואו בכיף לפעילויות, שיעברו שינוי ותהליך מבחינה חברתית וערכית והכי חשוב ספורטיבית".

עדי אלישע החל לאחרונה קריירה חדשה – כמורה לחינוך גופני בבית הספר הנדיב במטולה. אלישע מסכם בסיפוק את החודש הראשון במערכת החינוך: "האמת שאני מאוד נהנה. אני מתחבר למקצוע, הגעתי לבית ספר עם ילדים מקסימים ועם צוות מאוד איכותי של אנשים". לסיום, עדי אלישע מביע משאלת לב צנועה: אני שמח, שאני מצליח לעסוק למחייתי ולנפשי בדברים שאני כל כך אוהב ומתחבר אליהם. זה מה שאני מאחל לעצמי גם להמשך הדרך".

 

אנחנו מצטרפים לאיחולים. עדי אלישע עם משאלות לב לעונת הפעילות החדשה של פרויקט "שער שוויון"
אנחנו מצטרפים לאיחולים. עדי אלישע עם משאלות לב לעונת הפעילות החדשה של פרויקט "שער שוויון"

זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".
מחפשים עבודה בגליל ובגולן? בואו למצוא את העבודה הבאה שלכם עוד היום! ללוח הדרושים המלא של גליל עולה הקליקו כאן >>
view counter

כתבות אחרונות


המעבדה בקצרין לא מורשית להשתתף במכרז

האם שוב מפקירים את הפריפריה? בתנאי המכרז להקמת מעבדה לבדיקות קורונה בצפון, נמנע ממעבדת GGA בקצרין להשתתף במכרז. בעקבות...
אבנר לוטן  6.8.20 | 7:00

חזר לכור מחצבתו

עופר זפרני נבחר לתפקיד מנהל בית הספר דנציגר בקרית שמונה. את דרכו כמורה הוא התחיל בבית הספר הזה, לאחר מכן ניהל בהצלחה...
אבנר לוטן  5.8.20 | 19:44

לא מצטיידים בכמות מים מספקת

בשני חילוצים שהתרחשו השבוע בנחל עמוד מטיילים סבלו מתשישות והתייבשות עקב מחסור במים.
אבנר לוטן  5.8.20 | 19:32

קורס ניהול תקציב משפחתי בזום

עיריית צפת תסבסד קורס דיגיטלי וליווי  אישי בזום בנושא כלכלת המשפחה כחלק משת"פ עם חסדי לב.
אבנר לוטן  5.8.20 | 19:14

כדורגל: אופיר מזרחי חזר לקרית שמונה

שחקן ההתקפה שפרץ לתודעה בעירוני קרית שמונה שב לשורותיה, לאחר שחתם על חוזה לעונה אחת.
אורי שמיר  5.8.20 | 18:33
כלים לרגע קריית שמונה - השכרת ומכירת כל כלי העבודה
view counter

תמונות אחרונות

בטניס הילד שלך כוכב. המרכז לטניס בישראל - קריית שמונה מעצבים אלופים לחיים כבר 40 שנה!
view counter
זה הזמן להתפנק במנה של שלווה ורוגע באגף הבוטיק של הגושרים מלון בטבע. ספא פיורינה - להתמסר לחוויה
view counter