מדרסי העטלף
view counter

LP מחשבים - המסלול להצלחה

מאת: 
גיל מאור
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
17.09.17
גלריית תמונות:
מתחדשים באל פי מחשבים  צילום: גל קאלו
אל פי מיטב המסורת  צילום: מורן קורן גודמן
אל פי מחשבים - מתקינים מצלמות אבטחה  צילום: אל פי מחשבים

אל. פי מחשבים

מה שהתחיל לפני 15 שנים כעיסוק צדדי של שני חברים במעבדה מאולתרת לתיקון מחשבים במחסן מתחת לבניין בו התגוררו, הוא היום חנות מחשבים מובילה באזור קרית שמונה והגליל העליון.

מאחורי LP עומדים ליאוניד קרסטוביץ' ופבל גרסנר (L&P), שהפכו תחביב משותף לעסק משגשג, שהתרחב הרבה מעבר לחנות המחשבים, וחולש כיום על תחומים נוספים כגון: מכשירי סלולר, טלוויזיות, קונסולות משחק, מצלמות אבטחה, אזעקות ועוד. נפגשנו לשיחה כדי להבין את סוד ההצלחה.

לפני מספר חודשים החלטתי להחליף את הטלפון הנייד שברשותי. כמו כל ישראלי טוב שלא רוצה לצאת פראייר ומחפש עסקה טובה, שאלתי חבר שעובד בתחום התקשורת ומבין מאוד בכל מה שקשור לסלולר ומחשוב איזה מכשיר חדש כדאי לי לרכוש. הוא ענה לי ישר: "גש ל-LP מחשבים, הם מצוינים ואמינים וימליצו לך על מה שהכי יתאים לך". "מחשבים?" שאלתי, והחבר חייך ואמר: "זה רק השם, היום זאת אימפריה שעושה עוד המון דברים. תנסה ולא תצטער", הוא אמר, "ותגיד שאני שלחתי אותך", הוסיף כראוי לישראלי קרית-שמונאי גאה. אז ניסיתי, ואני דווקא כן מצטער- מצטער מאוד שלא הכרתי את LP מחשבים לפני, זה היה חוסך לי הרבה עצבים. את החוויה שלי מ-LP אני יכול לסכם בשלוש מילים: הגינות, אמינות ושירות – דבר נדיר במחוזותינו. מה שבטוח – אני כבר יודע לאן לבוא בפעם הבאה שארצה לשדרג את הסלולרי שלי, לרכוש מחשב חדש או לתקן את המכשיר הנייד של אשתי שבטעות יצא לשחייה באסלה. אז אחרי כל ההקדמה הזאת ואחרי שהתוודעתי לעוד המון לקוחות מרוצים, יצאתי לנסות להבין מה עומד מאחורי התופעה שנקראת LP מחשבים.

 

 

היה לא פשוט בכלל לתאם פגישה, החבר'ה ב-LP עסוקים מאוד. גם כשאני כבר נכנס למשרד של ליאוניד בירכֵּתי החנות אני תופס אותו במהלך שיחת טלפון ערה. הוא יושב על כיסא שמעוצב כמו מושב של מכונית מרוצים, מביט במחשב, ומשגר במיומנות הנחיות לאדם שמצדו השני של הקו. בסיום השיחה הוא מחייך אליי ולוחץ לי את היד: "ככה זה אצלנו, תמיד בפול-גז, מוכוונים מטרה ודואגים שכולם יהיו מרוצים", הוא אומר. אני מציג את עצמי ומבקש שיספר לי קצת על LP מחשבים, מההתחלה ועד היום.

ליאוניד מספר: "בשנת 1994 עברתי לגור בקרית שמונה בעקבות האהבה (אשתי). פבל גר בעיר מאז שעלה לארץ בגיל 15. הכרנו בתור שכנים לבניין ועם הזמן הפכנו לחברים טובים. לשנינו תמיד הייתה גישה טובה והבנה במחשבים, אבל כל אחד מאתנו עבד בתור שכיר בעבודות שונות. העיסוק במחשבים היה שולי, בעיקר בעזרה לחברים ושכנים בתיקוני מחשב. אתה מכיר את זה שאומרים: 'יש לי שכן שמבין', אז השכן זה אני ופבל, ככה הכל התחיל", הוא מחייך. "בשלב מסוים ראינו שפונים אלינו הרבה אנשים לסיוע עם כל מיני תקלות מחשוב והחלטנו להפוך את התחביב לעסק. זה היה בשנת 2002. הקמנו מעבדה מאולתרת במחסן מתחת לבית ושם תיקנו מחשבים. לא עזבנו את העבודות שלנו - בבוקר היינו עובדים כל אחד במקום עבודתו ואחרי שעות העבודה היינו ממשיכים לעבוד כטכנאי מחשבים עד שתיים-שלוש בלילה ולטפל בקריאות שהצטברו במהלך היום", הוא נזכר. "לאחר שנתיים כבר היינו מוכרים, עזבנו את העבודות שלנו ופתחנו את החנות. למעשה מאז, בשנת 2004, העסק החל להתגלגל, כאשר בהתחלה החנות הייתה קטנה ועם שני עובדים וחצי – אני, פבל ועוד בחור שעבד בחצי משרה. מאז העסק גדל והתפתח מאוד עד למה שהוא היום", הוא מספר.

 

 

ואכן, 15 שנים אחרי שהתחילו כמעבדה קטנה לתיקון מחשבים, כיום LP מחשבים הינו עסק מגוון המעניק סל שירותים רחב הכולל: מכירה של מערכות מחשב וציוד נלווה, טלוויזיות, טלפונים ניידים, קונסולות משחק, ציודי רשת, טלפוניה, מעבדה לתיקון מחשבים ומעבדת סלולר, התקנת מערכות אזעקה ומצלמות אבטחה ומעקב. ליאוניד ופבל כבר לא לבד, ב-LP מועסקים 14 עובדים - מוכרים, טכנאים ומחסנאים שעובדים בחנות אותה מנהל ליאוניד, ואנשי צוות חוץ עליהם אחראי פבל, שעוסקים בהתקנות של מצלמות ומערכות אבטחה ואזעקה ופריסה של תשתיות תקשורת.

"בשנתיים האחרונות נכנסנו חזק מאוד לתחום מצלמות ומערכות האבטחה, שלפני כן היה קיים אצלנו ברמה מאוד מצומצמת. השקענו הרבה בלמידה ופיתוח, כמו גם בפרסום וחשיפה והקמנו צוות חוץ קבוע. היום אני יכול להגיד בביטחון שהידע והסטנדרט שאנו מביאים ללקוחות שלנו בהתאמה והתקנה של מערכות אבטחה הוא גבוה ממה שהיה מוכר עד עכשיו באזור. בזכות זה פונים אלינו משקים, מפעלים ועסקים רבים ומבצעים אתנו פרויקטים", מציין ליאוניד.

 

 

בעבודה קשה הצליחו ב- LP מחשבים ליצור לעצמם קהל לקוחות קבוע ונאמן. אם תשאלו את הלקוחות הקבועים למה דווקא LP? הם יענו לכם שזה בזכות האמינות והשירות המסור. "שירות גורר הוצאות והרבה עסקים חושבים קודם אם זה משתלם להם, לפני שהם חושבים על טובת הלקוח. לכן השירות בארץ הוא לקוי בהרבה מקרים. אנחנו מבינים שזה חלק מהעניין ותמיד נהיה בצד של הלקוח ונשתדל לעשות את המקסימום עבורו", אומר ליאוניד. "אנחנו מתייחסים ללקוחות כפי שהיינו רוצים שיתייחסו אלינו. תמיד נמליץ ללקוח על מוצר שאנחנו חושבים שהכי יתאים לצרכיו, נסייע בכל בעיה ונשתמש בפתרונות יצירתיים על מנת שכל לקוח יצא מרוצה. אם לקוח מתלונן על בעיה, אנחנו מעמידים את עצמנו במקומו ומנסים להבין אותו ולמצוא דרך לעזור לו, גם אם זה לפנים משורת הדין וגם אם לפעמים אנחנו צריכים לריב עם ספקים", הוא מוסיף. "כמובן שיש מצבים בהם לא ניתן לתת מענה בדיוק לדרישת הלקוח. גם במקרים כאלו תמיד נסביר את המצב, נרגיע ונציע פתרונות אפשריים אחרים בתקווה שהלקוחות יהיו מרוצים. בכל מקרה, אם אי אפשר לעשות משהו אז אנחנו אומרים ללקוח מראש ולא מוכרים או מבטיחים מה שאי אפשר", הוא מסכם.

כנראה שהנוסחה של ליאוניד ופבל עובדת. בעקבות הביקוש הרב הרחיבו לפני כשלושה חודשים את שעות פעילות החנות וכעת היא פתוחה בשעות 8:00 – 20:30. גם הביקוש להתקנת מערכות אבטחה רב וצוות עבודות החוץ עמוס בעבודה. "חשבנו שאם נרחיב את שעות הפעילות ירד קצת הלחץ בחנות, אבל הלקוחות הבינו מהר מאוד שאנחנו פתוחים יותר זמן ומגיעים מהפתיחה עד הסגירה, בקצב הזה יתכן שנזדקק לתגבור של אנשי מכירות בחנות. גם צוות החוץ עובד קשה וכבר לא מספיק לעבור בחנות לכוס קפה בבוקר. אני מעריך שב-2018 כבר יהיו לנו שני צוותי חוץ. אני מרוצה מההתפתחויות, זה מה שנקרא – צרות טובות", אומר ליאוניד.

 

 

את השיחה שלנו קוטע אחד מהטכנאים בחנות, שנכנס להתייעץ לגבי תיקון של תקלה מסוימת. מכיסא המרוצים שלו ליאוניד סוקר את הנתונים ומנחה את הטכנאי בדיוק איך לפעול. קשה שלא להתרשם מהשליטה שלו בעניינים, מהירות המחשבה והניתוח וקור הרוח שלו, ממש כמו נהג מרוצים מיומן. בכלל, ניכר בהחלט שליאוניד ופבל יודעים היטב את המסלול אליו הם מכוונים את LP מחשבים ואין ספק שהם עלו על הפורמולה המנצחת להצלחה. בהצלחה!

 

לפרטים נוספים:

דף הבית בגליל עולה: LP מחשבים

פייסבוק: אל.פי מחשבים

כתובת: שד' תל חי, קרית שמונה

 072-393-1836

השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".
זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter

כתבות אחרונות


העירייה והדי.ג'יי נרתמים למען המתחתנים

לאור המגבלות החדשות על קיום אירועים עיריית צפת מציע סיוע בארגון חתונות ואירועים במרחב הפתוח. התקליטן קובי לוי מכפר בלום...
אורי שמיר  7.7.20 | 9:01

אפשר סוף סוף ליישר את הגב

במרכז הרפואי זיו ביצעו ניתוח ייחודי לתיקון עקמת במבוגר בן 87 שסבל מעקמת קשה, מאז הניתוח הוא שוב יכול ללכת זקוף.
אבנר לוטן  6.7.20 | 15:58

ביד הלשון

במרפאת שירותי בריאות כללית בצפת החלו לטפל לאחרונה בבעייה של לשון קשורה אצל תינוקות. באמצעות ניתוח ניתן לפתור את הבעיה.
אבנר לוטן  6.7.20 | 15:16

קיימות מבורכת במחניים ובצפת

פינות פנאי ממוחזרות הוצבו בבית חולים 'זיו' בצפת ובקיבוץ מחניים על ידי הקרן הקיימת לישראל, כחלק משיתוף פעולה...
אבנר לוטן  6.7.20 | 14:22

מה יפים הלילות בצפת

עיריית צפת יזמה תוכנית לעידוד התיירות סיורים בעיר העתיקה ביום חמישי בערב ויום שישי בבוקר.
אבנר לוטן  5.7.20 | 18:21
זה הזמן להתפנק במנה של שלווה ורוגע באגף הבוטיק של הגושרים מלון בטבע. ספא פיורינה - להתמסר לחוויה
view counter
יוסי אלמקייס הגברה ותאורה
view counter
כבר לא צריך לנסוע רחוק בשביל מוצרים לתינוקות. מבחר חבילות לידה, עגלות, כיסאות לרכב, אביזרים וטקסטיל. מאמו - חנות מוצרי תינוקות
view counter